Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Muratpaşa’nın Yeraltı Çöp Konteyneri Yurtdışına Açılıyor

MURATPAŞA’NIN PATENTLİ SİSTEMİNE ULUSLARARASI TALEP
İnsan yaşamını kolaylaştıran hizmet ve uygulamaları ile dikkat çeken Muratpaşa Belediyesi; uluslararası düzeyde takdir görüyor. Muratpaşa Belediyesi’nin patentini aldığı yeraltı çöp konteyneri sistemi için İran’ın Tebriz Belediyesi işbirliği önerdi.

MURATPAŞA’NIN PATENTLİ SİSTEMİNE ULUSLARARASI

Üretim tesisine ziyaretçi akını 

T.C. Patent Enstitüsü’nün, Patent/Faydalı Model Belgesi verdiği, Muratpaşa Belediyesi ‘Yeraltı otomatik çöp konteyneri sistemi’, uluslararası düzeyde talep görüyor. Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinden yerel yönetim temsilcilerinin incelemelerde bulunduğu Muratpaşa Belediyesi Yeraltı Çöp Sistemi ve Konteyneri Üretim Atölyesi son olarak İran’ın Tebriz Belediyesi’nden yetkilileri ağırladı.

‘Tebriz’de uygulamak istiyoruz’

İran’ın ikinci büyük kenti olan Tebriz’in belediye yetkilisi Nasir Rizazade; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi İbrahim Güney’in de bulunduğu görüşmede konuşan Rizazade; “Antalya’ya geldiğimizde gördüğümüz yeraltı çöp konteyneri sistemini Tebriz kentine de uygulamak istiyoruz. Üretim tesislerinde incelemelerde bulunduk. Muratpaşa Belediyesi’nin, sistemin patentini aldığını öğrendik. İşbirliği yapabiliriz” dedi.

‘Takdir ve talep görmesi mutluluk veriyor’

Muratpaşa’da sadece kent yaşayanlarına değil, Antalya’ya turist olarak gelenlere de hizmet ettiklerini söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Çalışmalarımızda ilk kriterimiz insanımızın yaşamını kolaylaştırması. İki personelimizin geliştirdiği ve Patent Enstitüsü tarafından da belgelendirilen sistemi kendimiz üretip, vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Uluslararası düzeyde takdir ve talep görmesi bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.