Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Müsiad Antalya, 250 Bin İstihdama ‘Evet’ Dedi!

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı İstihdam Seferberliğinde “Bizde varız” dedi.

 

250 BİN İSTİHDAM

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD üyesi 50 bin üye işletmenin her birinin ortalamada 5’er kişi alarak, 250 bin yeni istihdam imkanı oluşturmayı hedeflediğini açıkladı. Konu hakkında bir açıklama da MÜSİAD Antalya Şube Başkanlığından geldi. “Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısı ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Çünkü istihdam, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla da önemli bir konudur” diyen MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, “Sosyal boyuta baktığımızda, işsiz vatandaşımızın çalışması, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi gibi önemli pozitiflikler barındırır. Diğer taraftan da istihdam artışı demek, ekonomik olarak çarkların daha fazla dönmesi, daha fazla üretim, daha fazla katma değer ve kalkınma hızının artması demektir” diye konuştu.

“BİZ DE VARIZ”

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “MÜSİAD olarak, devletimizin hem işbaşı eğitimlerini hem de asgari ücret üzerindeki SGK ve vergiyi karşılayarak önemli katkı sağladığı istihdam seferberliği kapsamında elimizi taşın altına koyuyor ve bu seferberlikte “Biz de varız” diyoruz. 11 bin Üyemiz ve 50 bin üye işletmemizle Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışındaki en yaygın STK’sı olarak, Genel Merkezimiz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanlarıyla kapsamlı bir değerlendirme yaptı. Bölgelerin farklı şartlarını da göz önüne alarak yaptığımız değerlendirme sonucunda, 50 bin üye işletmemizin ortalamada 5’er kişi istihdam ederek toplam 250 bin yeni istihdam imkanı oluşturması için yola çıktık. Elbette, burada bazı işletmeler yüz kişi, hatta bin kişi istihdam ederken, bazıları daha az sayıda istihdam oluşturacaklardır. Bölgeler bazında en fazla istihdam oluşturan şube ve üyelerimizin de ayrıca ödüllendirilmesi düşünülüyor. İşsizliğin önüne geçmek ve insan kıymetinin israfını önlemek için istihdamın artırılması şart Daha yapacak çok işimiz var. Güçlü bir Türkiye için daima ‘Biz de varız.”