Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Orhan Tat ‘Meslekten Uzaklaştırılıyoruz”

SMMM Orhan Tat, “Meslek

SMMM Orhan Tat, “Meslek mensupları kariyerli bir meslek icra etmekten gittikçe uzaklaşan, angaryalara ve meslek dışı hizmetlere boğdurulan, Mali Müşavirlik mesleğinden uzaklaştırılan bir hale sokulmaktadır.” dedi.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Antalya Mali Müşavirler Oda seçimleri seçimlerinde başkan adayı olan Mali Müşavir Orhan Tat, “Meslek mensupları kariyerli bir meslek icra etmekten gittikçe uzaklaşan, angaryalara ve meslek dışı hizmetlere boğdurulan, müşavirlik mesleğinden uzaklaştırılan bir hale sokulmaktadır. Olması gereken kariyer mesleği yerine her geçen gün angaryalara, basit teferruatlara boğuluyoruz. Mükellef gözünde değerimiz, maliye teşkilatı yanında yetkilerimiz ve kariyerimiz gittikçe aşağıya çekiliyor. Son derece muzdarip durumdayız.” diye konuştu.

 

Antalya Mali Müşavirler odası seçimlerinin yapılacağı  6-7 Mayıs tarihlerinde Oda başkanlığı için Meslekte Birlik Grubu Başkan Adayı olan,  SMMM  Bağımsız Denetçi Orhan Tat, sıkıntılar içinde boğuşan meslek gruplarının, aşağıya çekilen kariyerlerinin düzeltilmesi için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.

 

SEÇKİN MESLEK SAYGIN MESLEKTAŞ

SMMM  Orhan Tat, 7-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak Mali Müşavirler Odası Genel Kurulunda aday olduğunu açıklayarak seçimde iddialı olduklarını söyledi. Mali Müşavirler Oda seçimleri için “meslekte birlikte”  birleştiklerini söyleyen Orhan Tat,  “seçkin meslek saygın meslektaş” sloganıyla yola çıktıklarını belirterek  “meslekte birlik” grubunun 7-8 Mayısta yapılacak Genel Kurulda seçimi kazanan taraf olacağını söyledi.

 

MESLEĞİMİZ SON DERECE MUZDARİP

SMMM  Orhan Tat, Önemli bir meslek icra ettiklerini ifade ederek, son zamanlarda yapılan uygulamalarla, meslek mensuplarının kariyerli bir meslek icra etmekten gittikçe uzaklaşan, angaryalara ve meslek dışı hizmetlere boğdurulan, müşavirlik mesleğinden uzaklaştırılan bir hale getirilmeye çalışıldığını söyledi. Mali Müşavirlik mesleğinin son derece muzdarip bir durumda olduğunu anlatan Orhan Tat, “Mutlu olamayan, özel zaman bulamayan, emeğinin karşılığını alamayan, bilgisini doğru ve kariyerli pazarlayamayan, memnun olmayan, memnunda edemeyen ne idüğü belirsiz bir hal aldık, yakışıksız bir duruma geldik.” İfadesini kullandı.

ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR

Muhasebecilerin ciddi bir meslek icra eden insanlar olduğunun altını çizen SMMM  Orhan Tat,  7-8 Mayısta yapılacak Genel Kurulda seçimi kazanmaları durumunda bir çok icraatlara imza atacaklarını söyledi. Hizmet etmek için çok heyecanlı olduğunu anlatan Orhan Tat, “artık değişim zamanı, artık bir şeylerin yapılması zamanı, körelmiş umutların yeni ışıklarla aydınlatılması zamanı diye düşünüyorum. Bu zamanı çok iyi kullanmamız gerektiğine inanıyorum. Fırsatları kaçırmamak adına bu konuda heyecanımızı yüksek tutmaya ve meslektaşlarımıza bunu yansıtmaya çalışıyoruz. İnşallah meslektaşlarımız bize inanır, güvenir ve yetki verirler ve inşallah yüce Tanrım bize vaadlerimizi yerine getirecek güç ve kuvvet vererek yardım ederde bizde hizmet edebilmişliğin onuru ve gururunu yaşarız. Arkadaşlarım ve ben bu konuda güçlü bir iradeye sahibiz, başarabileceğimiz konusundaki özgüvenimiz bize güç veriyor. Bu çalışmalarda birlikte olduğum ve desteğini her daim hissettiğim tüm dostlarıma da sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum.” dedi.