Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ramazan Çarşıları Kent Esnafı Olumsuz Etkiliyor

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ve yönetimi, ATSO Başkanı Davut Çetin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sevimçok, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Alkan, Adlıhan Dere, AESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kardiyan, AESOB Denetim Kurulu Başkanı Musa Kazım Buhurcu, AESOB Disiplin Kurulu Başkanı Yusuf Kurul ve AESOB Disiplin Kurulu Üyesi Yalçın Sayar, ATSO Başkanı Davut Çetin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO’nun AESOB ile her zaman için güzel bir işbirliği içerisinde olduğunu belirtti.
Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Antalya’nın turizmde Türkiye’nin lokomotifi olduğunu söyleyen Çetin, esnafın turizmden daha fazla pay alabilmesi için çarşıların çeşitli etkinliklerle hareketlendirilmesi gerektiğini söyledi.
RAMAZAN ÇARŞILARI
Ziyarette her yıl Ramazan ayında şehrin çeşitli noktalarında belediyeler tarafından açılan Ramazan Çarşıları konusuna da değinilirken, bu tür çarşıların esnafı olumsuz yönde etkilediği kanaatinde birleştiler. AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, “Eskiden cadde ve sokaklarımızda o bölgenin yerli esnafını da içine alacak şekilde Ramazan’ın ruhuna uygun bir biçimde çeşitli gösteri ve etkinlikler yapılır ve bu tür etkinliklerinde o bölgenin esnafına bir yararı dokunurdu. Ama günümüzde Ramazan Çarşıları adı altında belediyelerimiz tarafından şehrin belirli noktalarına kurulan çarşılarda, maalesef bu şehirde yaşayan, vergisini veren, istihdam sağlayan ve kısacası şehre hizmet eden esnafımıza zarar verilmektedir” dedi.
Sevimçok, belediyelerin asıl yapması gereken şeyin, bu tür Ramazan çarşıları oluşturmak yerine, Antalya’nın cadde ve sokaklarındaki esnafı da içine alacak bir şekilde çeşitli etkinlikler düzenleyip çarşılarımızı hareketlendirmek olduğunu söyledi.