Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

RUSLARA UYARI ‘BURADA ÇOK TÜRK VAR GELMEYİN’

Gent Belediye Başkanı Daniel Termant, Şampiyonlar Ligi maçı için Zenit taraftarlarına yönelik ‘Burada çok Türk var. Belçika’ya gelmeyin, stada almayız’ açıklaması yaptı. Ruslar da çılgına döndü.

Gent Belediye Başkanı Daniel

Gent Belediye Başkanı, 9 Aralık’ta oynanacak olan Gent – Zenit maçında Rus taraftarların stada girmesini yasakladı. Gerekçe, çok sayıda Türk’ün yaşadığı Belçika kentinde gutbetçiler ile Ruslar arasında çatışma çıkma ihtimali. Bu karar ile birlikte sınırı aşan uçağın düşürülmesiyle başlayan gerginlik, Belçika’ya sıçradı. Gent Belediye Başkanı Daniel Termont’un Zenit taraftarlarının ‘Belçika’ya gelmeyin, stada almayız’ açıklaması, Ruslar’ı çıldırttı.

UEFA OLUMSUZ
Rus Spor Bakanı Vitaly Mutko, ‘Bu durum kesinlikle normal değil. UEFA ve FIFA kurallarına göre stat kapasitesinin %10’u kadar bile misafir takıma verilmeli. Rus taraftarlar, Belçika’ya gidecek. UEFA’dan her türlü güvenlik garantisi istedik. Eğer şehir otoritesleri güveliği sağlayamıyorsa maç tarafsız sahaya alınmalı. UEFA’ya başvurdum.’ diye konuştu. Zenit Genel Direktörü Maxim Mitrofanov da Mutko’nun tarafsız saha teklifine destek verirken, UEFA böyle bir olasılığın şu an masada olmadığını bildirdi.

200 BİN TÜRK VAR
Belçika’da yaklaşık 200 bin Türk yaşıyor. Bu rakamın %50’lik kısmı da Zenit maçının oynanacağı Gent ve Antwerp’te ikamet ediyor.