Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Rusya’ya Tarihi Rest…

Rusya’ya Tarihi Rest ”Siz

Rusya’ya Tarihi Rest ”Siz Rusya’ysanız, Biz de TÜRKİYE’YİZ!

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli Konya’da yaptığı MYK MDP istişare toplantısında Referandum ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. 16 Nisan’da yapılacak Referandumda neden evet oyu kullanacaklarını detaylı olarak ele alan Bahçeli geçtiğimiz günlerde 4 askerimizin şehit olduğu Rus hava saldırısının “Pardon yanlışlıkla oldu” gibi bir ifadeyle geçiştirlemeyeceğini vurguladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklaması şöyle;

9 Şubat’ta, Rus savaş uçağı tarafından, IŞİD’e karşı hava harekatında askerlerimizin bulunduğu binaya bomba isabet etmiştir. 4 kahramanımız şehit olurken, on kahramanımız da yaralanmıştır.Rusya daha sonra menfur olayın kazaen gerçekleştiğini açıklamış, ülkemize üzüntü ve taziye dileklerini iletmiştir. Ardından Rusya’dan gelen kafa karıştırıcı mesajlar hepimizi rahatsız etmiş, şehitlerimizin de kemiklerini sızlatmıştır.

Rusya sözcüsü Dimitri Peskov’un “Rus Silahlı Kuvvetleri tarafından vurulan hedeflerin TSK tarafından verilen koordinatlar olduğu” şeklindeki açıklaması kanlı saldırıya yeni bir boyut kazandırmıştır.

Bunun üzerine Genelkurmay Başkanlığı da süratle bu açıklamaya cevap vermiş, Rusların tezlerini beklendiği gibi çürütmüştür.

Rusya’nın olayı saptırıp sorumluluğu dolaylı da olsa TSK’ya yıkma çabası iyi niyetten mahrum, komşuluk hukukundan uzaktır.

Rusların iddia ettiği gibi yanlış koordinat verilmesi veya diğer ihtimaller en azından Türkiye adına mümkün değildir.

24 Kasım 2015’te Rus uçağının düşürülmesi ve Rus pilotun ölümünden sonra iki ülke arasındaki ilişkiler kangrene dönüşmüştü.

Rusya adeta kıyameti kopartmıştı.
Şimdi askerlerimizi şehit ediyor, pardonla geçiştiriyor.Hatta pişkince TSK’yı suçluyor.

Rusya’nın maksadı ne?
Türkiye’nin sesini çıkarmaması, bir şey olmamış gibi davranması nasıl beklenecektir?

Rus hava saldırısı sonucunda şehit olan evlatlarımızın hesabı bir kaç özürle telafi ve örtbas edilemez.

Dahası şehitlerimizin hesabı mutlaka sorulmalıdır.Suçlular ortaya çıkarılmalı, hak ettiği cezayı bulmalıdır.

Türk milletinin onuru yere düşürülemez. Düşürmeye de kimsenin gücü ve kudreti yetmez.

RUS SALDIRISI SONRASI ŞEHİT OLAN EVLATLARIMIZIN HESABI SORULMALIDIR. KARŞIMIZDAKİ rusya FEDERASYONU’YSA BİZ DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’YİZ. HERKES BUNU BİLMELİDİR!