Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Saadet Partisi Döşemealtı İlçe Kongresi yapıldı.

Pazar günü yapılan kongrede

Pazar günü yapılan kongrede 3 yıldır başkanlık görevini yürüten Metin Kandemir aday olmazken, yeni başkan Rahim Celal Karamanlı  Seçildi.

 

Pazar günü yapılan Saadet Partisi Döşemealtı İlçe Kongresinde tek liste ile aday olan Rahim Celal Karamanlı  Seçildi. 3 yıldır Döşemealtı Saadet Partisi ilçe başkanlığını yürüten Metin Kandemir genel kurulda aday olmazken, tek liste ile katılan Rahim Celal Karamanlı yeni ilçe başkanı seçildi. Saadet Partisi Döşemealtı İlçe Kongresi pazar günü saat 11.00’de Döşemealtı düğün salonunda gerçekleşti. Özellikle ilçe dışından gelen katılımcıların yoğunluğu gözlenirken Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ’ın konuşması dikkatle dinlendiği gözlendi.

40 YILDA 40 BİN ŞEHİT VERDİK

Pazar günü yapılan Saadet Partisi Döşemealtı İlçe Kongresinde tek liste ile aday olan Rahim Celal Karamanlı  Seçildi. 3 yıldır Döşemealtı Saadet Partisi ilçe başkanlığını yürüten Metin Kandemir genel kurulda aday olmazken, tek liste ile katılan Rahim Celal Karamanlı yeni ilçe başkanı seçildi. Kongreye katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ’ın konuşması katılımcılar tarafından dikkatle dinlenirken, ülkemizde yaşanan terör olayları ve Ortadoğu’nun durumu hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında İslam dünyasında yaşanan sıkıntıları  aktararak, dünya egemen sistemini eleştirdi.  Hükümetin terörle mücadele sistemini eleştiren Atik Ağdağ, “Temmuz ayından beri 450’ye yakın şehit geldi. Terör hadisesi bu noktaya gelirken bazı soruları hatırlamamız lazım. Ülkemiz 40 yıldır terör belası ile uğraşıyor. 40 yıldır 40 bine yakın vatandaşımızı şehit verdik. Bu hadiseye bakacak olursak, barış süreci, çözüm süreci yok efendim demokratik açılım adı altında içeriği ne olduğu belli olmayan sonu ihanet sürecine çıkan uygulamalar yüzünden ülkenin geldiği nokta ortada.” şeklinde konuştu.

SÜRECİ BİLEN YOK

AK Partinin barış süreci, çözüm süreci, demokratik açılım adı altında başlatmış olduğu projenin içeriğini muhatapları HDP’nin dahi bilmediğini anlatan Atik Ağdağ, “HDP’ye bu projeyi sorduk, bu süreç nedir ? diye. Nerede başladı nerede bitecek ? Hükümet projenin içeriğini bilmiyor. Muhatapları bilmiyor. Çözüm sürecinin ne olduğunu kimse bilemedi ama bu süreç terörü büyüttü.  Edinilen bilgiye göre 2011 yılında 1300 terörist varken, şimdi ise 13 bin terörist olduğu söyleniyor. Şimdi soruyorum yaptığınız süreç çözüm süreci mi yoksa Çözülme süreci mi ?” dedi.

KIBRISI TESLİM EDİYORLAR

Avrupa Birliği sevdası ile Kıbrıs’ı Rumlara hibe ediyorlar diyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, yapılan uygulamaların tamamının yanlış olduğunu söyledi. Atik Ağdağ, “Kıbrıs halkını çok seviyoruz ya, Türkiye’den Kıbrıs’a su götürdük. Götürdüğümüz suyu ne acıdır ki Kıbrıs halkının kullanımına vermiyoruz. Neden efendim, benim istediğim şirket işletirse suyu kullanabilirsiniz ? neden ? çünkü su dan bile rant peşinde olan bir hükümet var ortada. Kıbrıs hükümeti suyu bizim belediyemize verin biz işletelim teklifine ise hükümet sıcak bakmıyor. Ve sırf bu yüzden 3 aydır Kıbrıs’a  yapılan maddi destek kesildi. Burada amaç Akdeniz İsrail ve Yunan gölü haline getirilme planı var. Kendi elimizle Kıbrıs’ı teslim ediyoruz.” dedi.

 

METİN KANDEMİR GÖREVİ DEVRETTİ

Konuşmalardan sonra Döşemealtı  Saadet Partisi İlçe Başkanlığı seçimi için sandık başına gidildi. Önümüzdeki dönem Saadet Partisi İlçe Başkanlığı için Rahim Celal Karamanlı tek liste ile aday olurken, karşısına başka aday çıkmadı. Tek aday ve tek liste ile seçime gidilmesi sonrasında, kongre salonunda bulunan bütün delegelerin oyunu alan Rahim Celal Karamanlı, Saadet Partisi Döşemealtı  İlçe Başkanlığına seçildi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Saadet Partisi Döşemealtı İlçe Yönetiminin yeni listesi ise şu şekilde oluştu; Başkan: Rahim Celal Karamanlı, Yönetim kurulu Asil Üyeler : Bayram Tımartaş, Zülkameyin Erdoğan, Abdullah Arslan, Refik kılıç, Abdülaziz Özpolat, Naim Aydın, İbrahim Karakoç, Kerim Saçkan, Cevdet Canşit, Veli Kartça, İbrahim Barnaz, Ayhan Sarı, Erhan Sevim, Fırat Kahraman.

YEDEK ÜYELER

Yedek Üyeler: Abuzer Yurdakul, Davut Aktaş, Süleyman Kandemir, Musa Öztürk, Kadir Tımartaş, Bülent Akbaş, Kemal Şahin, Kazım Kaplan, Süleyman Ateş, Mustafa Arıca, Ömer Aydemir, Ramazan Gencer, Fehmi Bekçi, Şaban Arslan, Tayfur Tımartaş.

İL DELEGELERİ

Antalya İl Kongresi Delegeleri:  Metin Kandemir, Bayram Tımartaş, Rahim Celal Karamanlı, Abdullah Arslan, Süleyman Kandemir, Kadir Tımartaş, Zülkameyin Erdoğdu, Tayfur Tımartaş, Veli Kaçar, Naim Aydın, İbrahim Bamaz, Refik Kılınç, Ayhan Sarı, Şefik Taş, Erhan Sevim.