Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Şafak Mahallesine Tapu

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tanımak için ev ev gezen Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu kapsamda gittiği Şafak Mahallesi sakinlerine bekledikleri tapuların yıl sonunda verileceğini müjdeledi.

Meclis üyeleri ve AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı ile birlikte ev ev gezerek Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tanıtan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu toplantılarda vatandaşın belediyesinden beklediği yeni hizmetleri de anlatıyor.

Bu kapsamda gittiği Şafak Mahallesi sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Tütüncü, yeni sisteme neden evet denmesi gerektiği ile birlikte belediyesinin sağladığı yenilikleri de sıralıyor.

Yıl sonunda tapular hazır

Akdeniz Sanayi Sitesi arkasında kalan gecekonduların yıllardır bekledikleri tapu sorununun radikal kararlar alarak çözmeye karar verdiklerini açıklayan Tütüncü, 2017 yılı sonu ya da 2018 yılı başında hak sahiplerine tapuların verileceği ilan etti.

Risk alıyoruz

Vatandaşların uzun yıllardır beklediği bu sorunun çözümü için risk alarak hareket ettiklerini belirten Tütüncü, yaşanan süreci şu sözlerle dile getirdi; “Bu işin doğrusu, buradaki kooperatife verilen yerler verildi, diğerlerin tapu hakkı yoktur dememizdir. Ama ben risk alarak bunu yapıyorum. Sizin kooperatif hissenizin olmamasından dolayı yapıyoruz. Hakkınızı koruyacaksanız tabiî ki. Ben göreve gelmemden 11 yıl önce bu tahsisler yapılmıştı ve kooperatifin yerine binanızı yapamıyordunuz. Ben 3,5 yıl üzerinde çalışarak yaptırdım. Kooperatiflerle ilgi 2014 yılında ilave daire vereceğimiz sözünü vermedik. Benim diğer hemşerilerimize tapu veremeyiz dememiz lazım. Ama bu da kanuni değil, tapu alamayanlar tapularını alsınlar istiyoruz.”

Yargılanmayı göze aldık

Kendi yönetiminden başkasının bu tapuları veremeyeceğini anlatan Tütüncü, aldıkları risklerden dolayı yargılanacaklarsa, vatandaşın mutluluğu için yargılanmayı kabul ettiğini söyledi. Bundan 1,5 ay öncesine kadar birçok sıkıntıların olduğunu ve herkesin tapularını alması yönünde radikal bir karara vardıklarını izah eden Tütüncü, “Herkesin tapularını verelim dedik. 2017 yılı sonu ya da yeni yılın başında tapularınız verilecek. Buraya yakın yerden tapularını alamayanlara vereceğiz.” dedi.