Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

“Şarkıyla Sallanan Salıncak” Çocuklarla Buluşuyor

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü kukla çocuk oyunu olan “Şarkıyla Sallanan Salıncak”ı ilk kez seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü

Alanya Belediyesi Tiyatro ekibi, yönetmenliğini Haluk Yüce’nin yaptığı çocuklara sanatın kıymetini anlatan bir tiyatro oyununa hazırlanıyor. 03-08 yaş arası çocukların sanata karşı duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenlenen “Şarkıyla Sallanan Salıncak” oyunu ücretsiz olarak 21 Kasım Cumartesi ve 22 Kasım Pazar günleri saat 14.00 da Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Şarkıyla Sallanan Salıncak Oyunu’nun Yönetmeni Haluk Yüce, “Oyun, Hımhım Hanım adında sadece kendi içinde yaşayan ve paylaşmayı sevmeyen birisinin öyküsü. Bahçesine çocukların girmesini istemeyen Hımhım Hanım çok mutsuz birisi. Bahçedeki salıncağın sadece şarkıyla birlikte sallandığı fark eden çocuklar ve Hımhım Hanım; şarkının, sanatın güzelliğini fark ediyor. Sanatla uğraşarak paylaşmayı öğreniyor. Ekibimiz 8 kişiyle oynan bir oyun. Tüm çocukları bu oyunu izlemeye davet ediyorum.” dedi.

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Belediyemizde ilk kez kukla oyunu oynanıyor. Bu yıl hedef kitlemiz çocuklar. Geçen yıl oynanan “Dedekorkut” oyunu tekrar oynanacak, “Kedi ile Palyaço” mahallelere ve kırsal bölgedeki okullara gitmeye başladı.  3 çocuk oyunumuz var. Amacımız çocuklarımıza sanatı sevdirmek. Tabi büyükler içinde oyunlarımız olacak.” dedi.