Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

SEÇİM KURULUNDAN AKP’YE KÖTÜ HABER

İlçe Seçim Kurulundan AKP’nin 

İlçe Seçim Kurulundan AKP’nin  Afişlerine Toplatılma Kararı…

 

MHP Antalya Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın yaptığı itirazları haklı bulan ilçe seçim kurulu,  AKP’nin yasal olmayan yerlere astığı  afişlerinin toplatılmasına karar verdi.

MHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı tarafından Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu’na yapılan itirazın haklı bulunduğunu ve AKP’nin yasal olmayan yerlere astığı afişlerin toplatılmasına karar verildiğini belirten MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, AKP’nin üst geçitler dahil olmak üzere her önüne gelen yere astığı afişlerin seçim yasakları ihlali olarak görüldüğünü açıkladı. MHP tarafından yapılan müracaatı haklı bulan Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu, seçim yasağı bulunan alanlardaki afişlerin toplatılması için İlçe Emniyet Müdürlüğüne yazı gönderdi. AKP’nin kanun tanımazlığının ve hukuk bilmezliğinin bu karar ile bir kez daha tescillendiğini dile getiren MHP il Başkanı Ali Adnan Kaya alınan kararın takipçisi olacaklarını söyledi.

MHP İl Başkanı Kaya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Biz başkaları gibi ne demagoji yaparız ne de boş konuşuruz. Kanunlara müracaat eder adalete sığınırız. Adaletin verdiği karara da saygı duyarız. Herkes bizim karşımızda demagoji yapmak yerine kanunlar çerçevesinde gerçeklerle konuşsun. İktidar partisi her sıkıştığında da ‘çamur at izi kalsın’ mantığından vazgeçsin. Kanunlara saygı duymayı öğrensin. Unutmasınlar ki bu ülkede kanun var, hak var, adalet var. AKP bunların hiç birinden büyük değil. Herkes kanunlara nasıl uyuyorsa onlar da bu ülkenin kanunlarına uyacak ve adalete saygı duyacak” dedi.