Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Sen İtibarını mı Kaybettin ki İade Ettiler!

Davayı böyle nitelendiren bir

Davayı böyle nitelendiren bir zihniyetin hangi şahsi menfaatleri uğruna Ali Güngör ismini yersiz ve zamansız bir şekilde ve de oldukça yanlış bir manşet ile gündeme taşıma isteğini sence nasıl değerlendirmeliyim…

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugün yapılan ve Genel Merkez yönetiminin “korsan” olarak nitelendirdiği kongrede genel başkanlık yarışına rahmetli vekil Ali Güngör, gündem dışı bir şekilde malzeme edildi ve Meral Akşener’in girişimiyle ihracı kaldırılarak sözde “iade-i itibar” yapıldı.
Tek madde değiştirmek üzere bir araya gelen genel başkan aday adayları diğer maddelerden daha önce haberlerinin olmadığını ve bu konuları Meral Akşener’in gündeme getirdiğini söyleyerek, Akşener tarafından yeniden kandırıldıklarının ikrarında bulunmuşlardı.

Milliyetçi Hareket partililerin gönlünde zaten çok itibarlı bir yere sahip olan Ali Güngör’ün anısının bu şekilde başkanlık yarışına malzeme edilerek taraf toplama gayretiyle reklam unsuru gibi kullanılması pek çok kişinin tepkisine yol açtı. Ancak tepki veren isimlerden bir tanesi belki de konulara en çok vakıf olan ve Ali Güngör’ün yaşamını, duygu-düşüncelerini en iyi bilen kişiydi. Oğlu Oğuz Han Güngör, üstelik de babalar gününde, bu çirkin istismar karşısında sessiz kalmayarak şunları söyledi:

“Vefat ettikten sonra ruhlarımıza şöyle yeryüzünde bir gezinin, arkanızda bıraktıklarınıza, ne için yaşadığınıza, neler olduğuna bir bakın denseydi, öyle sanıyorum ki herkes bu yalan dünyadan koptuğuna öyle ya da böyle sevinirdi. Şu olanları babama izah edebilseydim, üzüntümü dile getirebilseydim neler demezdim ki… 
Babacım ülkücü hareket içinde çok az kişiye söylenebilecek şekilde davaya, Başbuğ’a, inandığın değerlere ihanet etmeden ve mücadeleyi son nefesine kadar bırakmayan insanlardansın. Vicdanın rahat bir şekilde de son nefesini verdiğine şahidim. Ancak bugün senin bu mücadeleni anlayamamış kişilerin zihniyetlerinde iade i itibarın yapılmış. Yani kaybedilen itibarın sana yeniden kazandırılmış. Halbuki yaşarken ülkücülerin gönlünde itibarının kaybedildiğini bırak düşünmeyi, aklımıza getirmedik. İnsanlarımızın iyi niyetini suistimal edecek şekilde duygularını sömürerek ölümünün ardından iki yıl geçmişken bugün sırf genel başkanlık yarışı adına ihracını kaldırdılar. Haklarini geri iade etmisler.
Bunları söylerken o hafif tebessümünü hayal edebiliyorum. Ve o şehadet şerbetini içen şehid ülkücü büyüklerim gibi hayatını birileri için ve ne söylerler diye değil, inandığın değerler için yaşadığını biliyorum. Senin de bilmeni isterim ki senin gibi ihanet etmeden yaşamış ülkücü arkadaşların arayarak ifade edilen tarzın ve zamanın yanlışlığını söyleyerek üzüntülerini dile getirdiler. Allah hepsinden razı olsun ki birlikte mücade ettiğin arkadaşların da senin gibiymiş. 

Senin davani onların tabiriyle Bahçeli ve ekibiyle mücadele etmek olduğunu ve senin izinde olduklarini ifade eden aymazlar var. Bu yorum aslında düzeltmeye dahi ihtiyaç duyulmayacak şekilde sığ ve utanç vericidir. Davayı böyle nitelendiren bir zihniyetin hangi şahsi menfaatleri uğruna Ali Güngör ismini yersiz ve zamansız bir şekilde ve de oldukça yanlış bir manşet ile gündeme taşıma isteğini sence nasıl değerlendirmeliyim… Aynı tastan su içmemiş, aynı kavgaya girmemiş mücadele etmemiş kişilerin bunu anlamasını zaten beklemiyorum. Davayı böyle nitelemek ülkücülüğe hakaret olsa gerek. Hangi ülkücünün şahıslar ile ilgili bir davası olabilir? Elbette bugünlere nasıl ve hangi yiğit ülkü devleri sayesinde gelindiğini bilmeyenlerin söyleyeceği söze kulak kabartacak da değilim. Ancak sırf birilerine zarar vermek için hayatından yalnız bir kesiti alarak senin adını kullanmaları oldukça üzücü olmuştur. Şimdi onlara sormak isterim: Bu, bugünün meselesi mi olmalıydı? Sizler bunu iade i itibar olarak mi nitelendiriyorsunuz?? şimdi senin gönlünü hoş mu ettiler? Bırak hasta yatağında seni ziyaret etmeyenleri, kabrinin başına gelmeyenler iade i itibar yapmışlar. Hayırlı olsun sana babacım. Aramıza tekrar hoşgeldin diye mesaj atıyorlar. 
Yine gönlüm karardı bugün. Olsaydın içimi dökerdim sana, sen de bana ‘ Boşver oğlum ‘ derdin. Yattığın yer nurla dolsun, Babalar Günün kutlu olsun.”