Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Tarkan Akıllı ‘Eleştirenlerin Öncelikle Özeleştiri Yapmaları Gerekmez mi ?’

Milliyetçi Hareket Partisi 25.dönem

Milliyetçi Hareket Partisi 25.dönem Antalya Milletvekili ve 26.dönem Milletvekili Adayı Tarkan Akıllı, Ortadoğu Gazetesinde yazmış olduğu köşe yazısında 1 Kasım seçimlerini bahane ederek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirenleri önce özeleştiri yapmaya davet etti.

 

Tarkan Akıllı’nın Ortadoğu Gazetesinde yazmış olduğu köşe yazası

“Milliyetçi-Ülkücü hareketin şanlı mazisine baktığımızda, Ülkücülerin birbirleriyle et ve tırnak gibi olduklarını görürüz. Onlar varlıkta ve yoklukta vermenin ve paylaşmanın erdemini yakalamış, inandığı değerler manzumesi için bedel ödemeyi de bir şeref ve sorumluluk olarak algılamış ve gereğini yerine getirmişlerdir. Ezan ile sela arasına serpilen ömürlerinin hiçbir döneminde vatanımızı ve milli değerlerimizi ekmekleri ile değişmemişlerdir. “Devletin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, hak ve menfaatlerini korumak, İnançlı, yüksek ahlaklı ve çağın gerektirdiği niteliklere sahip nesiller yetiştirmek” ülküsü uğruna can vermiş, sehpalarda budanmış, taş medreselerde çileye talip olmuş ve ölüme diklenme pahasına ülküsünden sapmamış ve asla milliyetçi-ülkücü hareketin başını öne eğdirmemişlerdir. “Vatanım ha ekmeğini yemişim ha uğruna kurşun” diyerek şahadet mertebesine yükselen kahramanlarımızın kanı ve canıyla bugünlere taşınan milliyetçi-ülkücü harekete karşı ödev ve sorumluluklarımızı hassasiyetle yerine getirebiliyor muyuz?

Milliyetçi Hareket Partisinin 1 Kasım seçimlerinde aldığı sonuçları Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin politik davranışlarına bağlayarak eleştirenlerin öncelikle kendi kendilerine bir sorgulama yapmaları gerekmez mi?

– Ben kimim?

-MHP’yi ne kadar tanıyorum?

-MHP’nin temel amacını biliyor muyum?

-MHP’ni hayatımla topladığım zaman madden ve manen bir fazlalık hissediyor muyum?

-MHP’ni hayatımdan çıkardığım zaman madden ve manen bir eksiklik hissediyor muyum?

-MHP’nin kurumsal yapısı üzerinden bir kimlik ve statü kazandım mı?

-MHP ile ilişkimin yoğunluğu ve niteliği nedir?

-Ülke, parti ve ülkücülük kavramları ile ilişkimin yoğunluğu ve niteliği nedir?

-Milliyetçi-ülkücü harekete hangi katkıları yaptım ve ne kadar emek koydum?

-Seçimlerde kendi çevremden başlayarak kapı kapı dolaşıp MHP’ye oy istedim mi?

-Seçimlerde MHP’nin gönüllü sandık görevlisi oldum mu?

-Teşkilat yöneticisi ya da partinin herhangi bir pozisyonda temsilcisi iken gerekli hassasiyet, sorumluluk, ülkücü misyon ve vizyona uygun hareket ettim mi?

-Kişisel beklentilerimi, siyasi heves ve hırslarımı partimin kurumsal amaçlarının önüne koydum mu?

Bu soruları daha da çoğaltabiliriz. Burada önemli olan “Ülkücüyüm” diyen bir partilinin, ülkücü vizyon ve misyona uygun davranış kodlarına sahip olması gerekir. Bugün herkes bilmedir ki Milliyetçi-ülkücü harekete bağlılığın ölçüsü samimiyet ve sadakatle gönüllü olarak çalışabilmektir. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde sahada emek koyamayanlar milliyetçi-ülkücü hareketin geleceği için sosyal medyada irade koymaktan kaçınmıyorlar. Ağızlarından çıkan kelimeyi elleriyle yazamayanlar MHP’nin Sayın Genel Başkanına ayar vermeye çalışıyorlar. Bu hadsizliğin ülkücü terbiyede yeri olamaz. Hayatlarında Milliyetçi-Ülkücü Hareket için hiçbir özveride bulunamamış kimselerin bu kutsal yürüyüşte ulaşabilecekleri en büyük şeref MHP’ye oy vermek olmalıdır. Had bilmek, Türk ve İslam kültüründe önemli bir ahlak kuralıdır.

Bizim alacağımız referans iktidarın kirlenmişliğinin bir ucundan tutabilme becerisi değil, MHP’nin temel amaçları doğrultusunda samimiyet ve sadakatle çalışmaktır.

Unutmayalım ülkücülük, vefa ve sadakat konjonktürel değil, ölümüne bir duruştur. “