Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Terör Yanlısı Bildiriye Tepki Dinmiyor

Barış bildirisi adı altında

Barış bildirisi adı altında 1128 akademisyenin imzaladığı bildirinin kendileri açısından yok hükmünde olduğunu söyleyen Antalya Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı Başkanı Mehmet Çınar, karşı imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı.

 

“1128 akademisyenin barış bildirisi adı altındaki imzaladığı bildiri bizim için yok hükmündedir” diyen Mehmet Çınar, “Bundan sonra da bu bildiriye imza atanların ülkemiz devletimiz milletimiz adına atacakları imzalar ve açıklamaları da bizim için yok hükmündedir. Açıkladıkları bildiri ülkemiz halklarını birleştirmeden çok ayrıştırmıştır” dedi.

ASLA GÜÇLERİ YETMEYECEK

Mehmet Çınar, “Sözde aydın, özde ise ülkesini karanlık odaklara teslim etmeye çalışan, yeni Türkiye’yi hazmedemeyen ve kendini akademisyen olarak sınıflandıran bu zümre, kendini bilmez biçimde bir bildiri yayımlamıştır. Terör ve darbe yanlısı bu güruhun devletimizi bölmeye, milletimizi ise ayırmaya asla gücü yetmeyecektir” şeklinde konuştu.

YEŞEREN UMUT FİDANLARINI KESMEYE TEŞEBBÜS

“Terör yanlısı bildiriye imza atan sözde akademisyenler gerçek yüzlerini, yani karanlık yüzlerini göstermişlerdir. Bu bildiriye imza atan sözde akademisyenleri kınıyoruz” diyen Mehmet Çınar, “1128 sözde akademisyen hendekler kazıp kardeşliğimizi içine gömmeye ve barikatları da kardeşliğimize mezar taşı yapmaya teşebbüs eden PKK’nın cürümleri karşısında üç maymunu oynayarak PKK’yı şirin ve haklı göstermek ve uluslararası ağa babalarına selam çakmak için bir bildiri yayımladı.Bu toprakların değerlerine yaslanan üniversiteli öğrenciler olarak söyleyecek sözümüz var; işitin! Türkiye’de yeşeren umut fidanlarını kesmeye teşebbüs ediyorsunuz. Bunu görüyoruz ve karşınıza dimdik dikiliyoruz! Sizi çok iyi tanıyoruz! Tasmanız, hem bu coğrafyayı hem de dünyayı iki yüz senedir kan ve gözyaşı gölüne çevirenlerin elinde” ifadelerini kullandı.