Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Türel’den Cevap Gecikmedi

Bu haberin fotoğrafı yok

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve CHP İl Başkanı Semih Esen tarafından yapılan basın açıklamasına, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığından cevap gecikmedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirme açıklaması şöyle; “Antalya Kart konusundan 12.2.2016 günü CHP il başkanı ve Mutafa Akaydn’ın yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Yine kafa karıştırma, yine çamur atma hezeyanları içinde oldukları görülmektedir. Defaten açıklanmış, basında yer almış konuları nasıl çarptırmaya çalıştıkları ortadadır. Bir kez daha Sayın Kamuoyu önünde açıklıyoruz. Antalya Kart ismiyle müsemma ANTALYA’nın kartıdır. Antalyalının, Halk’ın malıdır. Eskiden olduğu gibi dışarıdan bir şirkete ihale edilmemiştir”

Dokunulmazlık zırhında atıp tutuyor

Açıklama şöyle devam etti, “ Yasaya aykırı ihale yapıp bu milleti A-Kent firmasına muhatap edenler yargıdan tokat gibi ihalenin yasaya aykırı nedeniyle iptal kararını ellerine almışlar , yinede bu kararı uygulamayarak yasayı bir kez daha çiğnemişlerdir. Yine bu yasaya aykırı  ihale nedeniyle sorumlular ve Ağır Ceza’da yargılanıyorlar. Adaletin eline düştüler. Akaydın meclise gitti dokunulmazlık zırhına büründü, şimdi atıp tutuyor. Eski Halkkart belasını biz feshetmedik, Mahkeme feshetmiş. Kararı uygulamamışlar ve işi tasfiye etmemişler. Şimdi Tahkim yoluna gidildi ve kanunun gerekleri uygulanıyor” denildi

Sistemin imtiyazı Ulaşım AŞ

Açıklamanın devamında, “Bu defa işi dışarıdan bir firmaya vermedik. Belediye olarak kendimiz , şirketimiz eliyle sistemi kurduk. Artık Antalya Halk’ı bir daha kart iptali ve değişiklik yaşamayacak. Sistem Halk’ın maldır. Büyükşehir Belediye Meclisi en yüksek karar organıdır. Meclisiin 13.10.2014 tarih ve 532 sayılı kararı ve 27.10.2015 tarih ve 2015/10- 606 (2/3) sayılı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Genel Kurul Kararı ile Antalya Büyükşehir Belediye sınırları içinde “Akıllı Kart Teknolojisiyle Elektronik Ücret Toplama Ve Araç Takip Otomasyon Sistemi”nin, kurulum imtiyazı belediye şirketi olan Antalya ulaşım AŞ’ne devredilmiştir”

Açık ve şeffaf görüşme ile karara bağlandı

Son olarak açıklamada, “Bu imtiyaz devri neticesinde şirketimiz tarafından derhal çalışmalar başlatılmış ve  Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki ilçelerde Toplu Taşıma Akıllı Kartlarla Elektronik Toplama ve Araç Takip Otomasyonu Sistemi kurulmuştur. Her şey yüce Meclis’te tüm siyasi parti temsilcilerinin huzurunda halk’a açık ortamda görüşülmüş ve karara bağlanmıştır.  Sistemin kurucusu ve sahibi Antalya Ulaşım Hiz.Pet.San ve Tic. AŞ dir. Teknolojik alt yapı doğal olarak bir firmadan temin edilecektir ve yasal kurallara çerçevesinde bu yapılmıştır. Firma Kent-Kart Akdeniz sadece teknik alt yapıyı kurmuş olup ihale yasaklısı da değildir. Aksini iddia edenler bunu ispat edemezlerse müfteri ilen edeceğiz dedik. Hala havanda su dövüyor, asılsız iftiralarla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar.

Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından işbu açıklama yapılması gereği hasıl olmuştur. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi