Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Türk Siyasetinde Özlenen Tablo

MHP Genel Başkanı Dr.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan retweetledi…

 

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası darbeye ve darbecilere karşı sergiledikleri dik duruş ve ortaya koydukları tavır, açıklama, fiillerle toplumda oluşan birlik ve beraberlik duygusunun artarak devam etmesine büyük katkı sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni bir ilke daha imza attı.

15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu çağrı ile başlayan demokrasi nöbetlerinin 7 Ağustos günü yine Cumhurbaşkanı tarafından tertiplenen büyük bir miting ile taçlandırılacağı duyurulmuştu. İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan mitinge davet edilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli twitter hesabından yaptığı yazılı açıklama ile davete şahsen katılacağını söyledi. Bahçeli’nin birlik ve beraberlik vurgusu ile yaptığı bu paylaşımları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi twitter hesabından retweetledi.

Devlet Bahçeli twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingiyle 15 Temmuz’dan beri süregelen milli azim taçlandırılacaktır.

Millet iradesi tuttuğu demokrasi nöbetini Yenikapı’da finale taşıyacaktır. Ve dosta güven, düşmana korku salacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım.

Hainlere ve hasım odaklara karşı Türkiye’nin safında duracak, 79 milyonu katılımcı devlet ve siyaset adamlarıyla birlikte kucaklayacağım.” ifadelerine yer verdi.

 

Devlet Bahçeli’nin yaptığı paylaşımın tamamı şöyle;

Hayırlı akşamlar.

Üzerine bastığımız,ruh ve kanımızla mühürleyip sırrına erdiğimiz aziz vatan coğrafyası tarih boyunca pek çok ihanet gördü. Halen de görüyor.

Türk milleti nice felaket ve musibeti göğüsledi. Nice acıyı püskürtüp, nice saldırıları defetti. Ama kutlu varlığından hiç ödün vermedi.

Şunu açıklıkla söyleyeyim ki, 15 Temmuz FETÖ saldırısı kadar bu milleti, bu devleti hiçbir ihanet ve rezalet sarsmadı, sallamadı.

15 Temmuz’da, Çanakkale’de yarım kalan batıl hesap görülmek istendi.15 Temmuz’da Milli Mücadele’yi hazmedemeyenler tekrar şanslarını denedi.

Çok şükür, FETÖ Türk milletinin iradesine çarptı, Türkiye’nin kuvvet ve kudretiyle paramparça edildi. Millet zalime korkusuzca direndi.

Fesat dağıtıldı, işbirlikçiler yanıldı, hıyanet milletimizin yüksek inanmışlığı karşısında adeta yerin dibine gömüldü.

Yusuf Has Hacip diyordu ki: “Fesat nerede olsa kut ondan kaçar, fesat gelir ve kuşkusuz beyliği bozar.” Biz ülkemizi bozdurmayacağız.

Yine der ki: “Her şeyin vakti vardır, günü bellidir, canlıların soluk alma verme sayısı bellidir.” Şimdi vakit bir ve beraber olma vaktidir.

Hz. Yesevi ne güzel buyurmuş: “Düşüm uzar, Burak tozar, gitse pazar. Dünya pazar, içine girip azar; başım bizar, yaşım sızar, kanım tozar.”

Bizim kanımız vatan için tozar, bizim varlığımız millet için coşar. Hiçbir çılgın, hiçbir alçak ve kiralık terör örgütü önümüzde duramaz.

Türkiye büyüktür, 15 Temmuz’dan bugüne 19 günlük sürede bunun sağlaması yapılmıştır. Millet güçlüdür, devlet diri ve dinamiktir.

15 Temmuz’dan beri Türk milleti demokrasi nöbetindedir. Ve hakkını, hukukunu, şaşmaz ve sarsılmaz iradesini savunmuştur.

7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingiyle 15 Temmuz’dan beri süregelen milli azim taçlandırılacaktır.

Millet iradesi tuttuğu demokrasi nöbetini Yenikapı’da finale taşıyacaktır. Ve dosta güven, düşmana korku salacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım.

Hainlere ve hasım odaklara karşı Türkiye’nin safında duracak, 79 milyonu katılımcı devlet ve siyaset adamlarıyla birlikte kucaklayacağım.

Ümitsizliği aşmak,tereddütleri silmek,birlik ve beraberliği canlı tutmak, yeni bir talih ve tarih kapısı açmak için Yenikapı’da bulunacağım.

Şehitlerimiz müsterih, milletim emin olsun; bizim vazgeçecek ne bir çakıl taşımız, ne de teröristlere bırakılacak bir ülkemiz vardır.

Doğrudan sapıldığında yol eğrileşir. Yoldan çıkıldığı zaman yıkım ve yangın körüklenir. Türk milleti hak yolunda, kardeşlik yolculuğundadır.

Bu yoldan dönüş olmadığı gibi, yolculuktan pişmanlık da yoktur. Unutulmasın, ÖTÜKEN sancağı inmeyecek, SÖĞÜT ocağı sönmeyecektir.