Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye’nin En Genç Ocak Başkanı

Türkiye’de 76 ilde faaliyet

Türkiye’de 76 ilde faaliyet gösterdiklerini belirten Antalya Ülkü Ocakları başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Türkiye’de en genç ocak başkanı olduğunu söyledi.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Türkiye’de 76 ilde ve birçok ilçede faaliyetlerini gösteren ülkü ocakları Antalya’da on ilçede Ülkü ocakları Eğitim ve Kültür vakfı bünyesinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında hizmetlerine devam ettiğini söyledi. İşletme fakültesi öğrencisi olduğunu söyleyen Alperen Tuğrul Küreşoğlu, 20 yaşında olduğunu ve Türkiye’nin en genç Ülkü Ocakları başkanı olduğunu söyledi.

Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Antalya’da on ilçe’de ocak faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi. İşletme Fakültesi öğrencisi olan 20 yaşındaki Alperen Tuğrul Küreşoğlu Türkiye’nin en genç ocak başkanı olduğunu belirtti. Ülkü ocaklarının sosyal sorumluluk topluluğu olduğunu  ve sivil toplum örgütü olarak Ülkü ocakları Eğitim ve Kültür vakfı bünyesinde faaliyetlerine devam ettiğini belirten Alperen Tuğrul Küreşoğlu, Türkiye’de 76 ilde birçok ilçe’ de  faaliyet gösterirken Antalya’da Ülkü ocakları  on ilçemizde devam ettiğini söyledi.

MÜNAZARA TURNUVASI YAPILIYOR

Antalya’da bulunan toplam 32 liseden oluşan bir münazara turnuvası düzenlediklerini söyleyen başkan Alperen Tuğrul Küreşoğlu, “32 takımdan her okuldan 4 öğrenci yada 3 öğrenci şeklinde takımlar oluşturularak, Münazaraya katılan öğrencilere heyetin belirlediği bir konu üzerinde yarışma imkanı sağlıyoruz.” dedi.  Konuların genelde Türk Tarihi, genel kültür, Büyük Türk komutanları, sanat, sinema, ilim ve bilim  hakkında olduğunu anlatan başkan Küreşoğlu, “Yapılan münazara sonunda son 8 takım kaldı. Son bölüme kalan 8 takımı dörderli iki gruba böldük. Çeyrek final, yarı final ve final şeklinde gerçekleştireceğimiz münazara sonunda ciddi bir hediyemiz olacak.” dedi.

YARIŞMA FİNALİ ANKARA’DA

Ülkü Ocakları Genel Merkezin gerçekleştirecek olduğu bilgi yarışmaları kapsamında iddialı çalışmalar içinde olduklarını anlatan Alperen Tuğrul Küreşoğlu, finale Antalya’nın ismini yazdıracaklarını söyledi. 160 öğrencinin katıldığı ön elemeli ve mülakat usulü ile gerçekleştirilen sınav sonucunda bölgeyi temsil edecek 4 öğrencinin Ankara’da final’de yarışında Antalya’yı temsil edeceklerini ifade etti

 

DİNİ VE MİLLİ SEMİNERLER YAPIYORUZ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, dini ve milli eğitim programları yaptıklarını anlatan Alperen Tuğrul Küreşoğlu, ülkücü davaya gönül vermiş eğitim gönüllüleri hocalar tarafından seminerler düzenleyerek gerçekleştirildiğini söyledi. Eğitimin çok yönlü olduğunun altını çizen başkan Küreşoğlu, dini, milli konularda olduğu gibi sportif anlamda da  doğa yürüyüşü gibi kültürel aktivitelerinde sıkça yapıldığını belirtti. Gençlere yönelik  kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak faaliyetlerin sıkça yapıldığını belirten Alperen Tuğrul Küreşoğlu, vatan, millet sevgisinin aşılandığı, anneye, babaya, aileye ve topluma faydalı bireylerin yetiştirildiği bir kurum olduklarını söyledi.