Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkü Ocakları İl Başkanından Çok Sert Açıklama

Ülküdaşlarımızı hedef gösterip yıpratmaya

Ülküdaşlarımızı hedef gösterip yıpratmaya çalışanlar akılarlını başlarına almalılardır. Benim sahipsiz tek bir ülküdaşım yoktur.

 

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konsey seçimleri hakkında yapılan gayri siyasi yıpratma çalışmalarına çok sert tepki gösterdi. “Benim sahipsiz tek bir Ülküdaşım yoktur!” diyen Küreşoğlu “İktidar gücüyle iş yapmaya çalışan sizler, biz de diyoruz ki Allah’ın yüce adaleti sizden büyüktür.” ifadelerini kullandı.

Antalya Ülkü Ocakları İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun açıklaması şöyle;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur;
Belirli bir güruh tarafından bu gün itibariyle tarafımızı hedef alan birtakım asılsız ve hedef gösterici iddialar ortaya atılmıştır. Yıllardan beridir büyük özveri ve başarıyla sürdürdüğümüz Öğrenci Konseyi çalışmamızı çekemeyenler işi basın ve medya yoluyla farkı bir boyut kazandırma çabasındadırlar. Gayet sağlıklı ve demokratik bir zeminde ilerleyen seçimler manipüle edilmekte gerekli oy çoğunluğunu kazanamayacaklarını anlamış olmalarından mütevellit durumu bir çıkmaza sokma gayreti kendilerinde hasıl olmuştur.
Öğrenci Konseyleri seçimleri gayri siyasi bir ortamda tüm görüşleri kucaklayıcı bir üslupla sürdürülmesi gerektiğini inanıyorum lakin yüksek perdeden adeta haykırarak belirli bir siyasi yapının oluşumu olduklarını söylemektedirler. Öğrenciler burada siyasi parti seçmemektedir efendiler! Bizim adımız Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Dergi Temsilciliğidir. Bizler eğitim ve kültürün olduğu her yerde bulunmakta özgürüz. Bizleri bir siyasi yapıyla ilişkilendirmeye çalışıp alelade bir şekilde hukukla tehdit etmeye çalışanlara vakıflar ve dernekler kanunu okumalarını öneriyorum.
Ülkemizin zor günler atlattığı şu dönemlerde birlikten bahsedip başları dardan kurtulduktan sonra bu sözde birliği bir köşeye atanlar nasıl olacak da düzen sağlayacaklardır? Buradan tekraren belirtmek istiyorum ki Ülküdaşlarımızı hedef gösterip yıpratmaya çalışanlar akılarlını başlarına almalılardır. Benim sahipsiz tek bir ülküdaşım yoktur. Atalarımız ne güzel söylemişler : “ Yanlış hesap Bağdat’tan döner!” kendilerine beyaz diyen içleri kararmış güruha Bağdat’a kadar gitmeden bu hareketlerinden vazgeçmelerini tavsiye ediyorum.
Bizler Necip Fazılında bahsettiği gibi kendi öz talim ve terbiyesine, telkin ve telbiyesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, tek başına onlara karşı durabilecek ve çetinler çetini bu işin destanlık savaşını kazanabilecek bir gençliğiz.
İktidar gücüyle iş yapmaya çalışan sizler, biz de diyoruz ki Allah’ın yüce adaleti sizden büyüktür.