Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkü Ocakları Üniversitelilere Kılavuz Oldu

Ülkü Ocakları Eğitim ve

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Başkanlığı Akdeniz Üniversitesini kazanan öğrencilere kayıt işlemleri konusunda yardımcı olmak için tüm fakülte ve yüksekokullarda gönüllü danışma masası kurdu.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

LYS 2016 Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, lise sıralarından üniversite amfilerinde öğretim görmeye hak kazanan gençlerin kayıt telaşı başladı. Bu konuda duyarlı davranan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Başkanlığı kayıt işlemlerinin yapıldığı tüm fakülte ve yüksekokul binalarının önünde danışma masaları oluşturdu. Bu masalarda görev alan tecrübeli üst sınıf öğrenciler, Üniversite kayıt işlemleri başta olmak üzere kayıt için çeşitli illerden Antalya’ya gelen öğrencilerin yaşayabilecekleri tüm sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor.

 

Birçoğu Antalya dışında bulunan memleketlerinden erken dönüş yapan ülkücü öğrenciler “Bizler ilk geldiğimizde abilerimiz bizleri karşılayıp yardımcı olmuşlardı. Şimdi ise biz yeni gelen kardeşlerimizi karşılayıp yardımcı oluyoruz. Kısacası yaptığımız hizmet, yapmaktan mutluluk duyduğumuz bir Ülkü Ocakları Geleneği haline gelen bir hizmettir.” İfadelerini kullandı.

 

Üniversite ortamıyla yeni tanışan öğrenciler ve öğrenci yakınları, okula ilk girdikleri andan itibaren gösterilen ilgi, alaka, kayıt esnasında yapılan yönlendirmelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.