Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkücülerden Anlamlı İkram

Ülkü Ocakları Eğitim ve

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Başkanlığı, Çanakkale şehitlerini anmak ve anlamak adına üzüm hoşafı dağıttı.

 

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

 

18 Mart Çanakkael Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında, Ülkü Ocakları eğitim ve Kültür Vakfı Antalya İl Başkanlığı tarafından Merkez Muratpaşa Cami avlusunda cuma namazı çıkışı ve akşam namazı sonrası olmak üzere iki defa üzüm hoşafı ikram edildi.

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun başkanlığında, Ülkü ocaklarına mensup gençler tarafından hazırlanarak ikram edilen üzüm hoşafı ikramına, Antalyalılar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Çanakkale şehitlerini anmak ve anlamak adına böyle bir etkinliğin tercih edilmesini vatandaşlar takdirle karşıladı.

Bu yıl 101.sini kutladığımız Kahraman Türk Milletinin yemeden, içmeden her türlü yokluğa rağmen kazandığı bir zafer olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin bu özelliğini en iyi anlatan delillerinden sadece biri olan, 21 Temmuz 1915 tarihli 43.Alay yemek listesinde bir gün için sadece “Yarım Ekmek ve Üzüm Hoşafı” bulunmasıdır.