Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkücülerden Kemer Belediyesine Siyah Çelenk

Antalya Ülkü Ocakları, Kemer

Antalya Ülkü Ocakları, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Bazı STK’ların düşürülen Rus uçağında öldürülen Rus pilotun ailesine ev hediye etme olayına tepki olarak Kemer Belediye binası önüne siyah çelenk bıraktı.

 

Ülkü Ocakları Antalya  İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun önderliğinde Kemer Belediyesi Hizmet Binası önünde toplanan ülkücü gurup bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasının ardından Belediye Binası önüne siyah çelenk bırakan gurup olaysız bir şekild dağıldı. Olayı protesto eden ülkücülerin elilerindeki Türkmen Bayrakları ve Türk Bayrakları dikkat çekti.

Ülkü Ocakları Antalya  İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu’nun yaptığı basın açıklaması metni şöyle;

“Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan “Kemer Belediye Başkanının Rus Pilotunun Ailesine Ev Alacağı” ile haberler camiamızda büyük bir öfkeye neden olmuştur.

Bu açıklamaların milletimizin binlerce yıllık hasletlerinden ilham alan ve tüm dünya Türklüğü ’nün yegâne umudu olan Ülkücü Hareket ile bağdaşacak zerre kadar yanı yoktur. Türk Milliyetçiliğinin değerlerinden habersiz olan zat hangi mantık ile böyle bir teklifte bulunmuştur? Rus uçağı, Türk Milleti’nin namusu olan sınırlarımızı ihlâl ettiği için kahraman askerlerimizce ulusal ve uluslararası hukuka uygun olarak düşürülmüştür. Diğer yandan söz konusu uçak düşürülmeden önce, Suriye’de özellikle soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Halep ve Türkmen Dağı’nda sivil halkı bombalamıştır.  Kemer Belediye Başkanı, Suriye’den evleri uçakların attığı bombalarla yerle yeksan olmuş mazlum soydaşları dururken, Rus Pilotun Ailesine Yaptığı Teklif Tek Kelime İle Alçaklıktır. Halep’ten, Bayır Bucak’tan zulüm ve katliamdan ülkemize gelen aslı Türk nesli Türk Türkmenlere tesis edilmeyen ev hangi hak ile Rus katilin ailesine verilmek istenmiştir? Bebek, kadın demeden binlerce masumun canına kıyan bu zihniyete sahip çıkanlar, pek tabii ki Ülkücü Hareket’in içerisinde yer edinemeyeceklerdir. Türk Milliyetçiliği hareketine mensubiyet şuur ve duruş gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte değerlerimizin gerektirdiği şiar ve şuur sahibi olmayanların bu camianın içerisinde barınmaya da hakkı yoktur. Hele ki, Ülkücüler ilk günden beri tavırlarını koymuş ve atalarının emaneti Türkmen soydaşlarının yanında oldukları göstermişlerken, Kemer Belediye Başkanı’nın sözleri namertliktir. Açıklamasında bu davranışı otel sahibi olarak yaptığını belirterek, şahsi çıkarını milli onurun üzerine koyduğunu utanmadan ifade etmesi ise işin diğer bir boyutudur. Esnafın taleplerini bahane eden şahıs şunu iyi bilmelidir ki, ülkemizin refahı ve vatandaşlarımızın ekonomik durumu hepimizin kaygısıdır. Ancak, binlerce yıllık tarihi değerlerimiz ve ecdat yadigârı soydaşlarımızın durumu bizlerin milli davasıdır ve bunun aksine hareketin hiçbir mazereti olamaz.

Ülkü Ocakları olarak, dün olduğu gibi bugünde tüm imkânlarımız ile mazlum soydaşlarımızın yanındayız. Haddini aşan Kemer Belediye Başkanı olacak zavallı, zehir saçan açıklamalarını terk etmeli ve özelinde Türkmen soydaşlarımızdan genelinde ise ülkücülerden Türk Milleti’nden özür dilemelidir. Aksi takdir de, ev teklifi reddedilen şahıs Rusya’ya giderek, daha fazla aidiyet hissettiği bir milletle yaşamak kendisi için daha yeğdir. Ancak ne yaparsan yap, erlerini şehit veren gelinlerin, babasız bırakılan yetimlerin, gözü yaşlı ana ve babaların vebali iki cihanda da yakanı bırakmayacak, eğer zerre vicdanın varsa bombalar altında haykıran bebelerin feryatları uykularını kaçıracaktır.”