Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkücülerin Sabırsızlıkla Beklediği Film İçin Geri Sayım Başladı

Filmin Fragmanını İzlemek İçin

Filmin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın..!
Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Ankara Yazı-Veda Mektubu’ filminin ne zaman vizyona gireceği açıklandı.

12 Eylül Darbesi’nin ardından tutuklanarak hapse giren ve sonrasında idam edilen Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Ankara Yazı-Veda Mektubu’ filmi vizyona girmek için gün sayıyor.

Ülkücü şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayatını konu alan Ankara Yazı – Veda Mektubu adı verilen sinema filmi çekimleri tamamlandı. Filmin montajının bitmesinin ardından ne zaman vizyona gireceği merak konusu olmuştu. Ülkücülerin sabırsızlıkla beklediği filmin 6 Mayısta vizyona gireceği duyuruldu.

Türk Sinemasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında desteklenen 33 yapımdan biri olan Ankara Yazı, Veda Mektubu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Altınkoza adlı şirketinin de katkısıyla Adana ve ilçelerinde çekildi.

Filmin başrollerinde İpek Tuzcuoğlu, Gürkan Uygun, Ümit Acar, Burçin Abdullah, Münir Can Cindoruk ve birçok ünlü sinema sanatçısı ile birlikte yerel ülkücü karakter de görev aldı. Filmin yönetmenliğini ise çok sayıda ödüle sahip olan tecrübeli isim Kemal Uzun üstlendi.

Mustafa Pehlivanoğlu’nun ailesinden izin alınan filmin bütçesi yaklaşık 3 milyon TL bütçeye sahip. Montajı tamamlanan Ankara Yazı – Veda Mektubu adlı filmin 6 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye genelinde 200’ü aşkın salonda vizyona girmesi bekleniyor.