Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Uyuşturucu İle Mücadele Kararlılıkla Devam Ediyor – ANTALYA

Antalya Merkezde NARKO-METRUK Uygulaması

Antalya Merkezde NARKO-METRUK Uygulaması ve Alanya-Manavgat İlçelerinde NARKO-İLÇE Uygulaması Yapıldı

 

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da NARKO-SOKAK (3) Uygulaması Yapıldı   başlıklı haberimizle duyurduğumuz ve tüm yurtta eş zamanlı olarak sürdürülen uyuşturucu ile mücadele operasyonları kararlılıkla devam ediyor. Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen NARKO-METRUK ve NARKO-İLÇE uygulamaları ile metruk kesimleri ve Alanya ile Manavgat ilçelerini tarayan güvenlik güçleri uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.

 

Uygulamalar ile ilgili olarak Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

 

Ülkemizin güvenlik ve asayişini temininde mesai mefhumu gözetmeden her türlü zor şartlar altında canı pahasına görev yapan Emniyet Teşkilatı;

 

1)15 Eylül günü 16.00/22.30 saatleri arasında yurt genelinde eş zamanlı olarak ilimiz Alanya ve Manavgat ilçelerinde narkotik madde ticaretinin yoğun olduğu mahalle, sokak ve umuma açık yerler ile şüpheli görülen araç ve şahıslar üzerinde “NARKO-İLÇE” uygulamasını gerçekleştirmiştir.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamaya ilimizde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Güvenlik, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Terörle Mücadele, Trafik, Çevik Kuvvet, Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; (18) uygulama bölgesinde (31) kara, (1) hava  ekibi,  (71) personel ve (3) dedektör polis köpeği katılmıştır.

 

Uygulama esnasında; (469) kişi sorgulanmış, arandığı tespit edilen (9) kişi yakalanmış, ayrıca (67) işyeri (181) araçta arama yapılmış ve (1.250) TL trafik cezası uygulanmıştır.

 

Aramalar esnasında; (57,6) gram esrar maddesi ele geçirilmiştir.

 

2)16 Eylül günü 14.00 ‘da başlayan, yurt genelinde eş zamanlı olarak  narkotik madde ticaretinin ve kullanımının yoğun olduğu metruk binalar ve yapımı devam eden/tamamlanamayan inşaatların bulunduğu bölgeler ile şüpheli görülen araç ve şahıslar üzerinde “NARKO-METRUK” uygulamasını gerçekleştirmiştir.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen uygulamaya ilimizde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Asayiş, Güvenlik, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Terörle Mücadele, Trafik, Çevik Kuvvet, Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; (6) uygulama bölgesinde (29) kara, (1) hava  ekibi,  (63) personel ve (1) dedektör polis köpeği katılmıştır.

 

Uygulama esnasında; (37) metruk bina kontrol edilmiş, (26) kişi sorgulanmış, (1) kişinin arandığı tespit edilmiştir.