Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Karaloğlu Turizm Sezonu Öncesi Uyarılarda Bulundu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında turizmin tüm taraflarıyla birlikte “Yurt İçi ve Yurt Dışı Turizm Fuarlarına Katılım ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

Akra Barut Otel’de gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar’ın yanı sıra ilçelerin belediye başkanları, kurum amirleri, turizmciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileride katıldı.
Toplantıda konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, turizm fuarlarının Antalya’nın tanıtımı konusundaki önemine dikkat çekti. Turizm sezonu öncesinde birçok önemli fuarın olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, burada yapılacak destinasyon tanıtımlarıyla Antalya’nın güçlü bir markaya kavuşturmak istediklerini söyledi. Vali Karaloğlu, “Bu yıl süremiz çok kısa. Turizm bakanlığımızla da aynı dili kullanıyoruz. Artık destinasyon tanıtımına geçelim, destinasyon anlayışıyla Antalya’mızın tanıtımını yapalım ve bu destinasyonlar ülkenin herhangi bir yerindeki olumsuzluktan etkilenmesin. Öyle bir marka yaratalım ki, Türkiye’nin herhangi bir yerinde yaşanan olumsuzluk, bizi etkilemesin. Antalya markasına zarar vermesin. Yeni hedefimiz bu” dedi.
Turizmcilerin ve STK’ların yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara bireysel olarak gittiğini belirten Vali Karaloğlu: “Herkes fuarlara bireysel olarak gidiyor ama gitmeden önce ortak bir stratejiyle gidersek tanıtımımızı iyi yapmış oluruz” diye konuştu.
Başarı için fuarlara gitmeden önce ortak akıl ile koordineli çalışılması gerektiğini vurgulayan Vali Münir Karaloğlu: “Şu andaki duruma göre fuarlara katılmak isteyen bakanlığa müracaat ediyor, ancak İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün haberi olmuyor. Biz bakanlıktan bu listeyi istemek zorunda kalıyoruz. Ortak akıllara, bakanlıklara yapılmış fuarlara katılma taleplerini aynı anda İl Müdürlüğü’ne yapabilirsek burada organize olabiliriz. Katılımcı firmaların, STK’ların, kuruluşların, oraya gitmeden önce bize bildirmelerini istiyoruz. Bizim haberimiz olsun ki koordine olabilelim. Güçlerimizi birleştiremezsek, aynı hedefe kitlenemezsek emeğimizi de paramıza da yazık olur” diye konuştu.
Vali Karaloğlu, turizm sezonuna girerken belediye başkanlarından çalışmalarını hızlandırmalarını isteyerek: “Sezona giriyoruz yavaş yavaş. Belediyelerin çalışması var, bunun biraz daha hızlandırmaları lazım. Özellikle çevrelerde molozlar görüyorum. Yetki şundaydı bundaydı yok, görüntü hepimizi rahatsız ediyor. O çirkin görüntüler ortadan kaldırmamız gerekiyor. Yetki kiminmiş bakılmadan bu sezon öncesi şehri toparlamamız lazım. Bazı refüjlerde de boşluklar gözlemliyorum. Antalya için temiz ve pırıl pırıl bir şehir algısını oluşturmamız lazım. Belediye başkanlarımızın bu konudaki işlerini öne almalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.
İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar da, Antalya’nın daha önce rutin bir tanıtım stratejisi olduğunu ancak 2016 yılından sonra tek bir elden, tek bir yumruk olarak büyük Antalya markasının tanıtımına ihtiyaç olduğunun ortaya çıktığını söyledi.
Antalya’nın yeni destinasyonlarla tanıtıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan İbrahim Acar, bu konuda Vali Karaloğlu’nun büyük gayret sarf ettiğini belirterek, “Antalya ülkemizin amiral gemisidir, sizde bu geminin kaptanısınız” diye konutlu.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.