Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Karaloğlu: Vatandaşımız Normal Hayatına Devam Etsin

Antalya Valisi Münir Karaloğlu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu : ”Vatandaşimiz İşinde Gücünde Ticaretinde Turizminde Devam Etsin”

 

Olağanüstü hal kararının Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nı (FETÖ/PDY) tasfiye etmede hızlı hareket etmeyi, hızlı karar almayı sağlayacağını belirten Vali Münir Karaloğlu, Antalya’da gündelik yaşamda hiç bir müdahale olmayacağını kaydetti.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na, hükümetine ve millete karşı bir kalkışma olduğunu ifade ederek: “Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin, Başbakanımızın dirayetli yönetimi ve milletimizin darbeye geçit vermemesi dolayısıyla bu süreci şu anda atlattık sayılabilir” dedi.

Darbe girişiminin ardından başlatılan süreci ‘Arınma süreci’ olarak adlandıran Vali Karaloğlu: “Arınma sürecini hızlandırmak, ülkeyi tekrar hızla normale döndürebilmek için dün toplanan Milli Güvenlik Kurulu’nun tavsiye kararından sonra Bakanlar Kurulu Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplandı ve ülkenin tamamında Anayasamızın 120. Maddesine göre olağanüstü hal ilan edildi” diye konuştu.

Olağanüstü hal kararının FETÖ/PDY’nı tasfiye etmede hızlı hareket etmeyi, hızlı karar almayı sağlayacağını belirten Vali Karaloğlu,   Antalya’da gündelik yaşamda hiç bir müdahale olmayacağının altını çizerek: “Vatandaşın kişisel özgürlüklerini sınırlamaya yönelik herhangi bir kararımız olmayacak. Gündelik yaşamına devam eden vatandaşımız için herhangi bir şey öngörmüyoruz, herhangi bir sınırlamayı düşünmüyoruz. Vatandaşımız işinde, gücünde, ticaretinde, turizminde devam etsin. Antalya gibi dünyaya açık olan, ülkenin vitrini olan, turizmi çok güçlü olan bir şehirde kesinlikle kişisel hak ve özgürlükler noktasında bir sınırlama, kısıtlama düşünmüyoruz, yapmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Arınma sürecinin kamuda her kademedeki FETÖ/PDY mensuplarının tamamen tasfiye edilene kadar kararlılıkla sürdürüleceğine vurgu yapan Vali Karaloğlu,  Antalya’da ilk günden bu yana 803 kamu görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığını, içlerinde hakim, savcı, askeri personel olan 49’nun tutuklu olduğunu ve gözaltında bulunanlar olduğunu açıkladı.