Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Vali Karaloğlu’ndan El Bab Gazisine Ziyaret

Antalya Valisi Münir Karaloğlu

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Kraloğlu, Suriye’nin Halep kentinin El Bab bölgesinde operasyon sırasında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Gazi Kadir Kolo’yu yatmakta olduğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ziyaret etti.

 

Gazi Kadir Kolo, geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Karaloğlu’na  ‘vatan sağ olsun’ yanıtını verdi.
Vali Karaloğlu, Gazi Kolo’ya herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını sorarak beraberindeki ilgili kurum amirine gaziyi sık sık ziyaret etmesi konusunda talimatlandırdı.
Gönüllü olarak Suriye’ye giden Piyade Uzman Çavuş Kadir Kolo, 16 Aralık 2016 günü El Bab’ta düzenlenen roketatarlı saldırıda kolundan yaralandı. İlk olarak Gaziantep’te tedavi altına alınan Kolo, daha sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.
Saldırı anını anlatan 26 yaşındaki Kadir Kolo, “Suriye girdikten 25 gün sonra artık El Bab’ı almak için emir geldi. Sabah saat 4-5 civarıydı. O saatlerde çıktık operasyona. Hastane bölgesine tankla gelen bizim arkadaşlarımızı vurdular. Biz de onlara yardıma giderken vurulduk. Ondan sonra kendimizi güvenli bölgeye alma telaşına girerken buralara kadar geldik” dedi.
Gazi Kadir Kolo’nun annesi Zühre Kolo ise çok gururlu olduğunu belirterek, “Vatanımız için gitti, vatanımız için gazi oldu. Gurur duyuyorum” dedi.

Vali Karaloğlu, gazi ziyaretinin ardından  hastanede tedavi görmekte olan diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.