Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

YENİ YILA YENİ KART SİSTEMİ

Antalya Ulaşım AŞ’den yapılan

Antalya Ulaşım AŞ’den yapılan açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki ilçelerde Toplu Taşıma Akıllı Kartlarla Elektronik Toplama ve Araç Takip Otomasyonu Sistemi’nin Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı sınırları içersinde sistemin kurulduğu ve daha sonra etap etap diğer ilçelerde de sistem kurularak birbiriyle entegre çalışacağı açıklandı.

 

Yapılan açıklamada “Elinde daha önce almış olduğu kartları bulunan vatandaşlarımıza hiçbir ek külfet getirmeden yeni kartları ücretsiz verilecektir. Kurulacak yaygın değişim noktalarında herkes elindeki kartları vererek, yenilerini alma hakkına sahip olacaktır. Mevcut kartlarında yüklenmiş para bakiyesi olan vatandaşlarımız için; şirketimiz işletmesinde olan siyah plakalı kırmızı otobüslerde yeni sistem devreye girdikten sonra 15 gün, tramvaylar ve nostaljik tramvaylarda yeni sistem devreye girdikten sonra 1 ay eski validatörler de çalışmaya devam edecektir. Böylece vatandaşlarımızın eski kartlarında kalan bakiyelerinin de sıfırlanarak bir kuruş dahi zarar görmeden yeni sistem kartlarına sahip olmaları sağlanacaktır.”

“İndirimli kart sahipleri de yayınlanacak formları doldurup resimlerini ve diğer gerekli belgelerini teslim ettikleri takdirde ortalama 48 ile 72 saatte kartları basılarak kendilerine başvuru noktasından teslim edilecektir” denilerek açıklandı.