Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

YILDIZSIZ TÜRK BAYRAĞINI GÖNDERE ÇEKTİLER

İŞTE ‘YENİ TÜRKİYE’DE GELDİĞİMİZ

İŞTE ‘YENİ TÜRKİYE’DE GELDİĞİMİZ SON NOKTA!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Atatürk Anıtındaki yenilenen Türk bayrağında yıldızın bulunmaması vatandaşların tepkilerine neden oldu. Belediye Başkanının açıklaması ise hayli ilginç oldu.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Atatürk Anıtındaki yenilenen Türk bayrağında yıldızın bulunmaması tepkilere neden oldu. İskenderun Belediye Başkanı ise hatayı kabul etmek yerine “İskenderun Türkiye’ye yanlış tanıtıldı” dedi.
 
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bayrağın fabrikadan öyle geldiğini belirterek, firma hakkında dava açacaklarını iddia etti. Yıldızsız bayrağın göndere çekilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Konunun basında yer alması üzerine konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Seyfi Dingil, anıt alanına bayrağı diken görevlilerin dikkat etmediğini ancak bilgi verildikten sonra hemen değiştirildiğini söyledi. 
 
Başkan Dingil, depodan alınan Türk bayrağının görevliler tarafından anıt alanına asıldığını ancak fark edilmediğini söyledi.
 
Sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını belirten Başkan Dingil, “İşçisinden müdürüne, firma yetkilisine kadar gerekli işlem başlatacağız. Bir saatin içerisinde yaşanan bu olayda maalesef İskenderun Türkiye’ye yanlış tanıtıldı. Bayrağımıza karşı en ufak bir art niyetimiz olamaz.” dedi.