Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

YILIN ANNESİ “NENE HATUN”

Ülkü Ocakları Antalya İl
Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın, milli mücadele kahramanlarından Nene Hatun’un vefatının 60’ıncı yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Taşkın; “Nene Hatun, 93 Harbi sırasında Rus işgalcilere karşı giriştiği mücadele sonucunda Türk kadının başarı ve inanç, Türk milletinin ise bağımsızlık simgelerinden birisi olmuştur. Vefat ettiği 1955 yılında “Yılın Annesi” seçilen Nene Hatun, milli mücadelemizin kahramanı ve mücadelesi gelecek asırlara eşine az rastlanır bir örnek olmuştur.Türk kadınının kahramanlığı Nene Hatun sayesinde anıtlaşmıştır. Türk milletinin kadın erkek hep birlikte söz konusu bağımsızlığı olunca nasıl ve ne şartlar altında mücadele edeceği Nene Hatun ile ispatlanmıştır.” diyen Taşkın, “Nene Hatun ile Türk kadınları neler yapabileceğini anlamış ve Nene Hatun’un yaptıkları gelecek nesillerimize güven vermiştir.Erzurum’daki Aziziye Tabyaları’nda Nene Hatun’un Rus işgaline karşı yiğit direnişi ile milli mücadele yıllarımızda kadınlarımızın ilham aldığı bir karakter olmuştur.
22 Mayıs 1955’de hakk’ın rahmetine kavuşan değerli büyüğümüz Nene Hatun’u vefatnın 60. sene-i devriyesinde saygı, rahmet, minnet ve dualarla anıyor, milli mücadelemiz uğruna can vermiş bütün şehitlerimizin mekanının cennet, ruhunun şad olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.