Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Zorunlu Trafik Sigortası Kanun Teklifi

MHP Genel Başkan Yardımcısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, vatandaşı zor durumda bırakan zorunlu trafik sigortasındaki artışa dikkat çekecek bir teklif hazırladı ve;  “Umarım bu teklifimiz, siyasi taassuplara kurban edilmez, gerekli destek verilerek halkımızın sıkıntısı sona erer.” dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya tarafından hazırlanan Karayolları Trafik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Değişikliği Teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Teklifte, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 91. Maddesinin ikinci fıkrasına   “Zorunlu mali sorumluluk sigortasına ilişkin ödenecek primlerin artış oranı, 2013 yılı temel alınmak suretiyle, yıllık tüketici fiyat endeksi artış oranından fazla olamaz.” ibaresi eklendi.

ÖDENMESİ İMKANSIZ HALE GELDİ

Kanun değişikliği teklifinin gerekçesinde, 2015 yılı Haziran ayında yapılan yeni düzenlemeler sonucunda sigorta fiyatlarında büyük artışlar meydana geldiğine ve özellikle dar gelirli araç sahipleri için ödenmesi imk‰nsız bedeller ortaya çıkardığına dikkat çekildi.

BU TEKLİF DESTEK BEKLİYOR

Mevlüt Karakaya, ayrıca yaptığı değerlendirmede “Yeni bir düzenleme yapılırken hedef kitlenin ihtiyaçları ve şartları dikkate alınmalıdır. Haziran ayında yapılan düzenlemede bu hassasiyet gösterilmemiş ve neticede vatandaşlarımızı ciddi şekilde sıkıntıya sokan bir durum ortaya çıkmıştır. Zorunlu trafik sigortası araç sahiplerini zora sokmuştur. Bizim amacımız sigorta bedellerini ödenebilir seviyeye geri çekmektir. Umarım bu teklifimiz, siyasi taassuplara kurban edilmez, gerekli destek verilerek halkımızın sıkıntısı sona erer” dedi.