Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYALILAR KASIM AYINDAKİ KONSERLER

Ekim’de perdelerini açan Antalya

Ekim’de perdelerini açan Antalya Devlet Opera ve Balesi Kasım ayında sanatseverler için dolu dolu bir program hazırladı. 2 opera, 4 bale, 2 çocuk oyunu ve 4 konser olmak üzere toplam 12 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde provalar hızla devam ediyor.

YENİ SEZONUN İLK PRÖMİYERİ ‘CAVALLERIA RUSTICANA / I PAGLIACCI’ OPERALARI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 25 Kasım 2023 Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Pietro Mascagni’nin ‘Cavalleria Rusticana’ ve Ruggero Leoncavallo’nun ‘I Pagliacci’ adlı birer perdelik operalarının prömiyerini gerçekleştirecek.

Operada Gerçekçilik (Verismo) akımının en baskın örneklerinden olan Cavalleria Rusticana ve I Pagliacci, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde bu sezonun ilk prömiyeri olacak.

Ayşe Dağıstanlı Parlar’ın rejisi ile sahnelecek eserlerin orkestra şefliğini Lorenzo Castriota üstleniyor.

28 Kasım’da tekrar sahnelenecek eserlerin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Tülay Şimşek imzasını taşıyor. Koro şefliğini Mahir Seyrek ve çocuk korosu şefliğini Sinem Ulusoy’un üstlendiği eserlerin koreografisini Bader Çakan, ışık tasarımını ise Mustafa Eski hazırladı.

‘KAMELYALI KADIN’ KÜLTÜR YOLU FESTİVALLERİ KAPSAMINDA SAHNEDE

Antalyalı sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan ‘Kamelyalı Kadın’ balesi 3 Kasım 2023 Cuma akşamı saat: 20.00’de T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Efes Kültür Yolu Festivali kapsamında Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’nde İzmirli sanatseverler ile buluşacak.

Eser, 7 Kasım 2023 Salı akşamı saat: 20.00’de ise Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

DRAMATİK BİR AŞK HİKÂYESİ ‘CARMEN’

Aşk ve tutkunun, dansın büyüsüyle ihanet ve ölüme karıştığı ‘Carmen’ balesi Kasım ayında sahnelenecek iki temsil ile bale severlerle buluşacak. Güzelliği ve kendine olan sonsuz güveniyle erkekleri etkileme gücüne sahip olan Carmen’in hikâyesi bale sahnesinde hayat buldu Müzik düzenlemesini Hakan Kalkan’ın yaptığı, George Bizet’in müziği ve Konstantin Uralsky’nin koreografisi ile ‘Carmen’ 14 Kasım 2023 Salı ve 16 Kasım 2023 Perşembe akşamları saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

CUMHURİYET MEYDANI’NDA ‘ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ’

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. Yıl dönümünü Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında 10 Kasım 2023 Cuma akşamı saat: 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Antalya DOB Solistleri, Korosu ve Orkestrasının sahne alacağı özel bir konserle anacak.

ANTALYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE MİNİK SANATSEVERLER İÇİN ‘ŞEKERONYA’

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafında düzenlenen Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında Antalya Devlet Opera ve Balesi 6 Kasım 2023 Pazartesi saat: 11.00 ve 11 Kasım 2023 Cumartesi saat: 14.00’te Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde ‘Şekeronya’ çocuk oyununu sahneleyecek. Zeynep Ergüven’in yazdığı ve müzikleri Murat Cem Orhan’a ait olan ve Fatih Şanal tarafından sahneye konulan eser, ülkesinden kaçan Şekeronya’nın haylaz çocuğu Fırıldak’ın eve dönüş hikâyesini anlatıyor.

KASIM AYINDAKİ KONSERLER

Antalya Devlet Opera ve Balesi 22 Kasım 2023 Çarşamba ve 30 Kasım 2023 Perşembe saat: 15.00’te gelenekselleşmiş Müze Konserlerine devam edecek.