Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Özel Gençlerin Çok Özel Sergi

ADANA – Özel eğitim

ADANA – Özel eğitim alan 15 engelli gencin yağlıboya resim sergisi Adanalıların beğenisine sunuldu

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Adana Kent Konseyi’nce düzenlenen ve 15 engelli gencin yağlıboya çalışmalarından oluşan resim sergisi, Tarihi Kız Lisesi binasında açıldı.

 

Sevgiyle El Ele Özel Rehabilitasyon Merkezi’nde öğrenim gören fiziksel ve zihinsel engelli 15 gencin eserlerinden oluşan sergi, Tarihi Kız Lisesi binasında Adanalıların beğenisine sunuluyor. Serginin açılışını Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek yaptı. Açılışa Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Büyükşehir bürokratları ve konuklar katıldı.

Özel öğrenciler, Ressam Celal Çırak’tan 5 ay boyunca eğitim aldıktan sonra yaptıkları çalışmaları sergilemenin sevincini yaşadı.

BAŞKAN HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN HASSASİYETİ VAR

Özel çocuk ve gençlerin bu tür sanatsal çalışmalar yapmasının önemine değinen Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, engelli vatandaşların rehabilitesine ve toplumla entegre hale gelmesine yardımcı olacak her etkinliğin kimi zaman  destekçisi, kim zaman da düzenleyicisi olduğunu, bu yaklaşımın yoğunlaşarak süreceğini söyledi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Adana’yı engelsiz bir kent haline getirme düşüncesinin ilk günkü kararlılıkla sürdüğünü belirten Akyürek, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün, engelli vatandaşlarımızla ilgili hassasiyetine binaen, bu konudaki her türlü çalışmayı desteklemeyi sürdürüyoruz. Bugün de sanatın içinde yer alarak, bizlere engel tanımadıklarını ispat eden özel çocuk ve gençlerimizin ortaya çıkardığı tablolarla gurur duyduk” dedi.