Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Ülkücü Şehit İmdat Sarıca Kabri Başında Anıldı

Özel Haber: Mustafa YILMAZ

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Haber Birikim

Büyük Ülkü Derneği (B.Ü.D.) Antalya il başkanlığı ve ve Ülkü-Bir Antalya il başkanlığı görevlerini yürütüyor iken daha 20 yaşında 20 Haziran 1977 yılında sınav için gittiği Antalya Lisesi’nin önünde komünist militanlarca kurşunlanarak Şehid edilen İmdat Sarıca şehadetinin 40. Yılında kabri başında dualar ile anıldı.

 

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu başta olmak üzere Şehit İmdat Sarıca’nın kardeşi Ali Baki Sarıca ve aynı ismi taşıyan yeğeni İmdat Sarıca, Ülkü Ocakları İl Yöneticileri, MHP İl Başkan Yardımcıları ve çok sayıda ülkücü’nün katıldığı programda şehidin kabri başında Yasin-i Şerif okunarak dualar edildi.

İMDAT SARICA KİMDİR?

Ülkücü Şehit İmdat Sarıca (28 Mart 1958 – 20Haziran 1977, Antalya)

19 yaşındaydı, aslen Konya Hadimli olup 1958 yılında dünyaya gelir. Büyük Ülkü Derneği teşkilatının başkanlığını yürütürken birçok kez şahsına ve ailesine karşı saldırılara maruz kalmıştır. Endüstri Meslek Lisesi torna-tesviye bölümü mezunuydu ve o yıllarda liseden sonra öğrenimlerine devam etmek amacıyla ODTÜ’de yapılan bir sınava katılmak için Ankara’ya gidiyorlardı. O da bu mülakata katılmak için 20 Haziran 1977 Pazartesi günü Antalya Lisesi’ne müracaat etmeye gitmişti. İşlemler bittikten sonra okuldan çıkan İmdat Sarıca saat=17:00 sularında Antalya’nın en işlek caddelerinden olan Atatürk Caddesi’nde bir komünistin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralı olarak Antalya Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda şehit oluyor. Şehit edildiğinde üzerinden sadece küçük bir Kur’an-ı Kerim, anasının fotoğrafı ve çok cüzi bir miktar para çıkıyor. Haberi alan Ülkücüler Antalya’yı ayağa kaldırıyorlardı ve akın akın Büyük Ülkü Derneği Binası’nın oraya geliyorlardı. Cenazesi Antalya Muratpaşa Andızlı Mezarlığı’na defnedilmiştir. Mezar yeri no= (1. SOKAK) I ada 10527. İmdat başkanın adı yeğenine verilmiştir. Ruhu şâd olsun…