Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

23 Nisan Kepez’de Coşkuyla Kutlandı

Kepez Belediyesi,  23 Nisan

Kepez Belediyesi,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilçenin dört bir yanına 2 ayrı ‘Mobil Etkinlik Tırı’ ile bayram coşkusu götürdü. Başkan Tütüncü, bayram heyecanına ortak olduğu çocuklara hediyelerle çifte bayram yaşattı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle önleyici tedbirler kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kutlama törenleri bu yılda düzenlenemedi. Geçtiğimiz yıl ‘Kepez’in caddelerinde şenlik var’  etkinliğiyle çocuklara muhteşem bir bayram coşkusu yaşatan Kepez Belediyesi, bu yılda çocuklara bayram heyecanını doyasıya yaşattı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu yılda bayram coşkusunu çok sevdiği çocukların evlerine taşıdı. ‘Haydi Çocuklar Balkonlara’ etkinliği düzenleyen Kepez Belediyesi, ilçenin dört bir yanını gezen 2 ayrı ‘Mobil Etkinlik Tırı’ ile çocuklara bayram heyecanı  yaşattı. 23 Nisan coşkusunu caddelere taşıyan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye  eşi Dr. Ayşe Tütüncü, meclis üyeleri, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, eşlik etti.

Tütüncü, çocukların bayramlarını kutladı

Başkan Tütüncü, önce kızı Zeynep Hatice’nin çocuk bayramını kutladı, ardından da kızıyla birlikte otobüse binerek,  mahalle mahalle gezdi. Üzerine ay yıldızlı kırmızı tişört giyen Tütüncü, elinde Türk Bayrağı ile Kepezli hemşehrilerinin ve çocukların bayramlarını kutladı. Bayraklar ve rengarenk süslenen konvoy araçlarında çizgi film ve masal karakterlerinin kostümlerini giymiş maskotlar yer aldı. 2 ayrı mobil etkinlik tırındaki canlı müzik performansları ile de Kepezliler evlerinin pencere ve balkonlarında gönüllerince eğlendiler.  İlçe sakinleri tarafından al bayraklar ve balonlarla süslenen Kepez’de bayram coşkusu bir başka yaşandı.

Kepez’de her bayram coşkuyla kutlanır

DokumaPark’tan hareket eden kortej öncesi bir açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, duydu ve düşüncelerini dile getirdi. Başkan Tütüncü, “Kortejimiz hazır. Sevgiyle, özlemle Kepez’in çocuklarına… Bizim hemşehrilerimize çocuklarımıza gidiyoruz. Kortejimizle 23 Nisan’ın bu güzelliğini,  milli sevincimizi, heyecanımızı, apartmanlara, balkonlara ve bütün gönüllere ulaştıracağız. Hayırlı uğurlu olsun. Kepez’de her milli bayram ayrı bir coşkuyla heyecanla kutlanır. Bugünde öyle oluyor. Bugünde sevgi ve özlemle çocuklarımıza gidiyoruz. Bayram sevicini, neşesini, heyecanını apartmanlara, balkonlara, evlere ve bütün gönüllere taşıyacağız. “ dedi.