Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksoy’dan 4 Nisan Başbuğ Türkeş Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 21. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Ömrünü milletine hizmet ve Türk Dünyası’nın birlik beraberliği mücadelesiyle geçiren Milliyetçi Hareket’in efsanevi lideri Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i vefatının 21. yıl dönümünde özlemle ve saygıyla anıyoruz” diyen Başkan Aksoy, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Necip Türk Milletinin yetiştirdiği en önemli devlet adamalarından biri olan cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebedi aleme intikalinin 21. yıl dönümünde, onun fikirlerinin ne kadar değerli olduğunu bugünlerde daha iyi anlıyoruz. Öngörü ve uzak görüşlülüğü geniş vizyonuyla birleştiren Başbuğ Türkeş, devlet ve siyasi hayatında benimsediği ideal, ülkü ve erdem gibi üstün değerleriyle her zaman millete mal olmuş tarihi bir şahsiyettir. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, hayatı boyunca verdiği mesajlarla Türk siyasetine yön vermiş, Türk Milleti ve Türk dünyasına hizmet etmiş; devletin selameti, milletin bekası ve Cumhuriyetin ilelebet yaşaması için her türlü fedakarlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır.

O, sadece bir siyaset adamı değil; gerçek bir vatan sevdalısı, Türk Milleti ve Türk Devleti’ne olan bağlılığı ile Türk siyasetinde yeri zor doldurulacak büyük bir devlet adamıdır. Bağbuğ Alparslan Türkeş, Türk siyasetinin daima aranan, fikirlerine başvurulan Bilgi bir insan olarak şartlar ne olursa olsun önce ‘Ülkem,Devletim,Milletim’ diyen bir anlayışa sahipti. Onun bu köklü devlet ve millet aşkı ile ileri görüşlülüğü; birleştirici, uzlaşmacı, barışçı, yapıcı, rejimin korunması ve güçlendirilmesi yolundaki siyaseti sayesinde birçok kriz ortamından çıkılmış ve huzura kavuşulmuştur. Geniş ufku, milletine karşı olan derin sevgisi ve muhabbeti, onu bütün Türk dünyasının bilge lideri, Başbuğ’u haline getirmiştir. En büyük ideallerinden birisi olan Türk devlet ve topluluklarının kardeşlik, dostluk, birlik, dirlik ve işbirliği ortamında birleşmeleri için iddialarını, özlemlerini Türk dünyasına ulaştıran bir kişiliktir.

Başbuğ Alparslan Türkeş, geleceğimizin teminatı ve sahibi olan Türk gençliğine daima özel bir önem vermiş; gençliğimizin, Türk töresinin ve İslam ahlakının güzelliklerini tanıması ve benimsemesi doğrultusunda gelecek nesiller için geceli gündüzlü durmadan çalışan, Türk milletinin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından birisi olmuştur. Toplumu saran manevi boşluğun tehlikelerini, toplumsal huzurun ahlaklı ve dürüst insanlarla temellenebileceğini her fırsatta dile getirmiştir.

‘Ezan dinmez, bayrak inmez, vatan bölünmez’ diyerek tek devlet, tek dil, tek bayrak ülküsünü savunan, verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan Başbuğ Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 21. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Mekanı Cennet, Ruhu şad olsun.”