Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Bahçeli “Fatih Sultan Mehmet Çağın Ülkücüsüdür!”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,”Tarihte hiçbir başarı tesadüfi değildir. Tesadüfi olan fetih değil, cılız, güdük ve gevşek bir atılımdır. Fetih için önce cesaret, önce feraset, önce fedakârlık, önce irade, önce fazilet, önce ülkücü olmak lazımdır. Bu yüzden Fatih Sultan Mehmet Han; hayranlıkla andığımız, hatıralarını her daim hafızamızda taşıyacağımız devrinin yenilgi tanımayan Ülkücüsü, çağına sığmayıp ok gibi ileri fırlayan bir Bozkurtudur.”dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP Lideri Bahçeli,”NATO’nun Rakka operasyonuna katılması, PKK-PYD-YPG’ye bir yönüyle destek, değilse bile eylem ve emellerine göz yumması anlamına gelecektir.

Türkiye’nin NATO’nun ikinci büyük ordusuna sahip olduğu gerçeği ortada dururken, adeta ülkemize meydan okur gibi 65 yıllık bir ortaklık ve üyelik hukukunu yok saymak kesinlikle küstahlıktır.

NATO bu kadar ucuz mudur?

Üye devlet olmamızın hiç mi saygınlığı veya yaptırımı, hadi bunları da geçtik hiç mi hatırı yoktur?

Ne demek NATO’yla PYD-PKK-YPG’nin aynı çizgide olması?

Bu derin kumpası ne şekilde okuyalım? NATO, Türkiye düşmanlarıyla nasıl, hangi dürtü ve stratejik amaçla yan yana gelecektir? Bu ne menem bir çarpıklık, izahı ne şekilde yapılacak bir çirkinliktir?

NATO bugüne kadar herhangi bir yaramıza merhem olmuş değildir. Üstelik Türkiye’ye kurulan tuzaklar da adı sıklıkla geçmiştir.

Bilhassa darbeler tarihi incelendiğinde henüz aydınlanmamış çok sayıda iddia ve itham NATO’yu direkt kapsamına almıştır.

Bunlar her vicdan sahibi vatan evladı tarafından değerlendirilmekte, konuşulmaktadır. İttifak hukuku tek yanlı yürüyen, tek taraflı çalışan; birilerinin keyfine, çıkarına, stratejik beklentisine göre ilerleyen bir oluşum, organizasyon hali değildir.

NATO, PKK’nın değil Türkiye’nin ortak olduğu, nice fedakarlıklar yaparak katkı sunduğu küresel bir teşkilattır.

Rakka operasyonuna katılsın, buna diyecek bir şey yoktur. Hatta Türkiye’nin desteği de malumdur. Ancak terör örgütleriyle NATO’nun ne işi vardır?

Bu ayıp değil midir?

ABD nereye varmayı planlamaktadır?

IŞİD teröristse, PKK-PYD-YPG nedir, Brüksel ve Vashington’dan bakıldığında bu insan azmanları, insanlık katilleri nasıl görülmektedir?

PKK’lı, YPG’li teröristler dağda bayırda kelebek peşinde koşan, çiçek böcek seven, papatya toplayıp fal açan, piknik yapıp mangal ziyafeti düzenleyen cici çocuklar değil, basbayağı canidir, bal gibi haindir, tartışmasız şerefsizdir, hepsi birden insanlığa kast etmiş düşmanlardır.”

 

Bahçeli’nin Konuşmasından Satır Başları Şöyle;

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,”Tarihte hiçbir başarı tesadüfi değildir. Tesadüfi olan fetih değil, cılız, güdük ve gevşek bir atılımdır. Fetih için önce cesaret, önce feraset, önce fedakârlık, önce irade, önce fazilet, önce ülkücü olmak lazımdır. Bu yüzden Fatih Sultan Mehmet Han; hayranlıkla andığımız, hatıralarını her daim hafızamızda taşıyacağımız devrinin yenilgi tanımayan Ülkücüsü, çağına sığmayıp ok gibi ileri fırlayan bir Bozkurtudur.”dedi

ABD’yle kılıç dansı eşliğinde 110 milyar dolarlık bir silah
Var olan tahammülsüzlük, yaygınlaşan insafsızlık ve vicdansızlığın neye yorulması gerektiğini soran Bahçeli, “Mesela Riyad yönetiminin, ABD’yle kılıç dansı eşliğinde 110 milyar dolarlık bir silah anlaşması imzalaması, tepeden tırnağa silahlanması hangi mantık ve mirasın sonucudur? ABD Başkanı’nın Suudi Arabistan’da ‘benim için halklar değil, demokrasi değil, rejimler önemlidir’ sözünün adres ve muhatabı kimlerdir? Ve de, bir dilim ekmeğe aç, bir damla suya hasret, bir parça hak ve güvenceye muhtaç milyonların çığlığı ne zaman duyulacaktır?” sorularını yöneltti.

Bunlar ki İslam dinine yuvalanmak isteyen batıl ve küfür çeteleridir.

Petrol kuyularından dolar çıktığını, servet fışkırdığını ama insanlığın o kuyulara gömüldüğünü, hakikat ve hidayetin toprak altında kaldığını vurgulayan Bahçeli, “Yerin altı yerin üstüne çıkarıldı, ne var ki yerin üstü de yerin altına sokuldu. En acısı da, bir yerinden İslam’a bulaşan, İslam’ı kullanan, yüce dinimizi hain emellerine alet etmeye kalkan terör ve vahşi örgütlerin varlığıdır. FETÖ’ye bakınız bunu göreceksiniz, IŞİD’e bakınız aynı şeyi fark edeceksiniz. Bunlar ki İslam dinine yuvalanmak isteyen batıl ve küfür çeteleridir.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 25 Mayıs’ta Brüksel’de katıldığı NATO Zirvesi’nde “acaba” diye sorguladıkları bazı kararlar alındığına dikkati çeken Bahçeli, bu kararların en önemlisinin, NATO’nun IŞİD’le mücadeleye katılması olduğunu hatırlattı.

Devlet Bahçeli, Türkiye’nin uzun bir süredir dillendirdiği bu seçenek ilk bakışta oldukça olumlu ve isabetli değerlendirileceğini ancak NATO’nun yalnızca IŞİD’e odaklanması, Rakka operasyonu için daha çok hava desteği sağlamayı öne alması, ayrıca istihbarat toplanması ve paylaşılmasıyla askeri faaliyetlerinin sınırlı kalacak olmasının kuşku ve kaygıları artırdığını dile getirdi.

“NATO’nun Rakka operasyonuna katılması, PKK-PYD-YPG’ye bir yönüyle destek, değilse bile eylem ve emellerine göz yumması anlamına gelecektir.” ifadesini kullanan Bahçeli, “Türkiye’nin NATO’nun ikinci büyük ordusuna sahip olduğu gerçeği ortada dururken, adeta ülkemize meydan okur gibi 65 yıllık bir ortaklık ve üyelik hukukunu yok saymak kesinlikle küstahlıktır. NATO bu kadar ucuz mudur? Üye devlet olmamızın hiç mi saygınlığı veya yaptırımı, hadi bunları da geçtik hiç mi hatırı yoktur? NATO, Türkiye düşmanlarıyla nasıl, hangi dürtü ve stratejik amaçla yan yana gelecektir? Bu ne menem bir çarpıklık, izahı ne şekilde yapılacak bir çirkinliktir?” değerlendirmesinde bulundu.

NATO’nun, PKK’nın değil Türkiye’nin ortak olduğu, nice fedakarlıklar yaparak katkı sunduğu küresel bir teşkilat olduğunun altını çizen MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi:

“Rakka operasyonuna katılsın, buna diyecek bir şey yoktur. Hatta Türkiye’nin desteği de malumdur. Ancak terör örgütleriyle NATO’nun ne işi vardır? Bu ayıp değil midir? ABD nereye varmayı planlamaktadır? IŞİD teröristse, PKK-PYD-YPG nedir, Brüksel ve Washington’dan bakıldığında bu insan azmanları, insanlık katilleri nasıl görülmektedir? PKK’lı, YPG’li teröristler dağda bayırda kelebek peşinde koşan, çiçek böcek seven, papatya toplayıp fal açan, piknik yapıp mangal ziyafeti düzenleyen cici çocuklar değil, basbayağı canidir, bal gibi haindir, tartışmasız şerefsizdir, hepsi birden insanlığa kast etmiş düşmanlardır. Bunun ötesi yoktur. Bundan başka söylenecek söz de yoktur.

24 Mayıs 2017’de şehit olan Diyarbakırlı er Reşit Yıldız, Samsunlu polis memuru Mesut Yılmaz’ın; 25 Mayıs 2017’de şehit edilen Ankaralı er Emre Karagöz, Yozgatlı Uzman Çavuş Gökhan Peker, Samsunlu Uzman Çavuş Mustafa Özdemir, Çankırılı Uzman Çavuş Yavuz Bayram, Kayserili Uzman Çavuş Abuzer Doğan, Ağrılı Köy Korucusu Fetullah Aladağ’ın, 27 Mayıs’ta şehit edilen Gaziantepli Uzman Onbaşı Ferhat Gözen’in, iki hafta önce Şırnak’ta roketli saldırıya uğrayıp geçtiğimiz gün şehit olan ve dünde son yolculuğuna uğurlanan Osmaniyeli Uzman Çavuş Oğuzhan Yılmaz’ın katilleri, ABD’nin Rakka yürüyüşünde yanına aldığı canilerdir. 20 Temmuz 2015’den bu tarafa şehit düşen bin 209 vatan evladının canını alan esfele safilinler ABD’nin fiili kara gücü olarak planlanmışlardır.”

“Zannediyorum hiç biriniz, şampiyon Beşiktaş’tan bahsetmeden konuşmama son vereceğimi düşünmemiştir.” diyen Bahçeli, bir Beşiktaşlı olarak şampiyonluktan sevinç duyduğunu dile getirdi.

”Kara Kartal”ın Türk sporunun renkleri siyah beyaz olan yüz akı, iftihar edilecek kulüplerinden birisi olduğunu belirten Bahçeli, “Bu durum şahsım adına da oldukça anlamlı, memnuniyet vericidir. Beşiktaş futbolcularını, teknik heyetini, yağmurda çamurda, karda kışta, iyi günde kötü zamanda destek ve tezahüratlarıyla takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımızı, özellikle Çarşı’yı içtenlikle tebrik ediyorum. Kulüp Başkanımız Sayın Fikret Orman Bey ve yönetimini kutluyorum. Asıl olan hayattır, hayat da Beşiktaş’tır.” dedi.

İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, konuşmasının ardından Bahçeli’ye, Kur’an-ı Kerim, tablo ve kılıç hediye etti. Devlet Bahçeli, Kur’an-ı Kerim’i üç kere öperek aldı.