Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Uysal Net Konuştu “İsterse Babam Olsun…”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Semt Pazarcıları Odası’nın Güzeloba Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlediği kahvaltıda “Hem esnaf hem de Muratpaşa sakinleri için mutluluk üreten pazar yerleri oluşturmayı hedefliyoruz. Pazarcı yüksek cirolara ulaşsın istiyoruz çünkü pazar yerinde harcanan para şehirde kalıyor. Bu şehrin damarlarında geziyor” diye konuştu.

Başkan Uysal, Antalya Semt Pazarcıları Odası’nın Güzeloba Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlediği kahvaltıya konuk oldu. Pazarcı esnafının yanı sıra kahvaltıda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere de yer aldı.

 

ADLIHAN DERE’DEN TEŞEKKÜR

Dere, konuşmasında, Başkan Uysal’ın esnafın yanında yer alan tutum içinde olduğunun altını çizerek, “Muratpaşa Belediye’mizin bir önceki yönetimden gelen sorun ve sıkıntıları beraber oturarak çözdük. Esnafla ilgili ne zaman talebimiz olsa sorunun çözümüne gittiniz. Esnafa karşı bu samimiyetinizden dolayı, esnafın yanında olduğunuz için teşekkürlerimizi, şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

 

BELEDİYECİLİK SİSTEM İŞİDİR

Başkan Uysal, Dere ve Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında Muratpaşa’da hayata geçirdikleri yerel yönetim modelinin bir sistem işi olduğunu söyledi. 444 8 007 numaralı çağrı merkezi başta olmak üzere birçok farklı kanaldan ulaşılabilen Turunç Masa’ya 450 bin kişinin ulaştığını belirterek, “Gece gündüz, 24 saat insanlara hizmet eder. Herkes için açıktır. ‘Yaşlı hizmetleri’ deriz herkes için açıktır. Sırf eğitim hizmetlerimiz 3 bin 500 kişiye ulaşıyor. Torpil sökmez. Daha zengin olanın maddi imkanları kısıtlı olanın hakkını alması mümkün değildir. Kim telefon ederse etsin” diye konuştu.

 

MUTLULUK ÜRETİN PAZAR YERLERİ

Muratpaşa’da hem esnaf hem de Muratpaşa sakinleri için mutluluk üreten pazar yerlerini oluşturmayı hedeflediklerini aktaran Başkan Uysal, “Pazarcı yüksek cirolara ulaşsın istiyoruz. Çünkü pazar yerinde harcanan para şehirde kalıyor. Bu şehrin damarlarında geziyor” dedi. Hayata geçirdikleri çalışmalarla pazarların ana satıcı noktaları olmasını amaçladıklarının altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:

 

“Pazarcı esnafımız için bilgisayara bastığımızda hangi pazarda, hangi köşede, kaç metre yeri var, ne yapıyor… Bunları görebileceğimiz bir modeli oluşturmak istiyoruz. Pazarcı esnafımızın hakkının yüzde yüz tescil etmesini istiyoruz. Kara düzen olmasın, sistematik hale gelsin. Bu düzenlemeyi bitirdiğimizde pazarlarımızı özendirecek büyük çalışmalar yapalım. İnsanlarımız, pazar yerlerimizden alışveriş yapsın. Hamilelerimiz, yaşlılarımız hiçbir kargaşa olmadan gelsin düzgün, çok saygılı, çok kibar bir pazarcımdan alışverişini yapsın. Bütün bu çalışmalarımız bittiğinde ortaya çıkacak tablodan herkesin memnun olacağına herkesin mutlu olacağına hiçbir şüphemiz yoktur.”

 

NEDEN GİTMİYOR?

Kendisinin sadece pazar yerlerini karışıklığa neden olduğu için ziyaret etmediğini anlatan Başkan Uysal, “Pazar yerleri istenen genişliğe, rahatlığa kavuşmadığı sürece siyasilerin, kamu yöneticilerinin pazar arasında gezmesi vatandaşa da, esnafa da zülümdür” dedi.

 

‘İSTERSE BABAM OLSUN’

Konuşmasının ardından esnafın sorularını da yanıtlayan Başkan Uysal, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek Anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin görüşlerini sorulması üzerine “80 milyon kişinin tek bir kişinin, isterse benim kardeşim, babam olsun, kararnameleri ile yönetilir hale gelmesi makul bir şey değildir. Takdir sizlerin. Gürültüye mahal vermeden, saygılı, sevgili bir şekilde en mantıklı, en makul kararı vermenizi temenni ediyorum” diye konuştu.