Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Doğuştan MHP’liyim Ama…

Mustafa YILMAZ Yazdı – Doğuştan MHP’liyim Ama…

Mustafa YILMAZ Yazdı -

MHP’liyim Ama…

Yeni değil aslında bu konu temcit pilavı misali ısıt ısıt sür milletin önüne…

Her seçim öncesi sosyal medya ortamında daha profiline resmini koymaya cesareti olmayan karaktersizler mantar gibi türer ve başlarlar hep bir ağızdan aynı cümleleri paylaşmaya… Kimisi sırf algı yönetimi için açılmış sahte hesaplar, kimisi de bu sahte hesapları gerçek sanan ve bu algıya gözü kapalı kapılan gerçek hesaplar… Aralarında ki tek ortak nokta ise o dönem bir merkez tarafından belirlendiği aşikar olan paylaşılan cümlelerin birebir benzerliği.

Son dönemlerde ülke gündemini belirleyen ve özellikle anayasa oylamasından bu yana belirlediği istikamet doğrultusunda sonuçlar almaya başlayan Milliyetçi Hareket Partisi yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri nedeniyle hareketlenen sosyal medya ortamlarında bu dönemin en dikkat çeken “Algı Operasyonu’nun” yine hedefi haline geldiği açık bir şekilde görülebilmektedir.

Özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin yapmış olduğu seçim taahüleri ve beyanlarının altına yapılan yorumlarda dikkat çeken “MHP’liyim ama MHP’ye oy vermeyeceğim!” cümlesinin yoğun bir biçimde paylaşılması… Paylaşımı yapan hesaplara şöyle bir gözucuyla bakıldığında hesabın ya sahte olduğu yada siyasi kulvarda farklı bir partinin mensubu olduğunu anlamak çok da zor olmuyor aslında.

Okurlarım iyi bilir ancak ben yine de yeni okuyucuların da akıllarında bir soru işareti kalmaması adına belirtmek isterim ki Ben; Mustafa YILMAZ Ülkücü dünya görüşünü hayatına ilke edinmiş ve dünyaya bu pencereden bakan, bu ilke ve ülkü doğrultusunda yorumlayan, özellikle köşelerimde açık ve net bir şekilde bu tutumumu beyan eden bir kişiyim. Kısacası ben de EN AZ bazı ulusal basın köşelerinde TARAFSIZ olduğunu iddia edip bazı partilerin sözcülerinden daha fazla o partinin savunuculuğunu yapan DUAYEN yazarlar kadar TARAFSIZIM.

Gelelim ana konumuza…

Ülkemizde siyaset bilimi maalesef çok da okunamayan, vatandaşlarımız tarafından anlaşılamayan bir alan olduğunu belirtmeye gerek yok sanırım.

Şimdi siz bana sorsanız NERELİSİN HEMŞEHRİM sorununun bendeki cevabı açık ve net bir biçimde Afyonluyum olurdu. Ve eklerdim ardından…

AFYONLUYUM AMA ANTALYA’DA YAŞIYORUM…

Bu cevap hem makul hem de gerçek bir cevap…

Gelin şimdi bunu bir de siyasete uyarlayalım…

Hangi partilisin hemşehrim?

MHP’liyim ama FALAN PARTİYE oy vereceğim !

– Sen bu işi bayağa bir karıştırmışsın be hemşehrim. Parti mamleket gibi insana doğuştan gelen bir etiket değildir ki!

Mantık çok basittir siyasette…

MHP’li ise MHP’yi destekler, onun parti program ve politikalarını kabul eder ve savunur!

Gelin bir de tersten okuyalım bu durumu…

Oyunu hangi partiye verirsen, o partiyi desteklemiş olursun. Bu ise O PARTİLİ OLDUĞUNU gösterir…

Uzun lafın kısası  “Doğuştan Afyonlu olunabilir ancak doğuştan MHP’li olunamaz. Bu bir tercih meselesidir” bir kişi size “MHP’LİYİM AMA MHP’YE OY VERMEYECEĞİM” diyorsa inanmayın o kişi KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE MHP’Lİ değildir.

İnanmayan yazıyı tekrar okuyabilir…