Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdem: “17 Nisan Sonrasında da Birlikte Yaşayacağız”

CHP İl Başkanı Erdem’den

CHP İl Başkanı Erdem’den “sağduyu” uyarısı GELDİ. Erdem, referandum sürecinde tolumun aşırı gerildiğini belirterek “17 Nisan’da da aynı coğrafyada birlikte yaşayacağız. Dikkatli olmalıyız” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mustafa Erdem, yaptığı yazılı açıklama toplumun tüm kesimlerine sağduyu uyarısı yaptı. Başkan Erdem; ülkemizin hassas bir dönemden geçtiğini belirterek “Tüm dünyada şiddet artıyor, en huzurlu bildiğimiz ülkelerde bile terör saldırıları yaşanıyor. Bu ülke hepimizin. Kurtuluş Savaşı’nı birlikte verdik. Cumhuriyeti birlikte kurduk. Bir arada yaşama kültürünü bir kenara bırakma şansımız yok” dedi.

 

Referandum sürecinde hatların gereğinden fazla gerildiğine işaret eden Erdem, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Evet veya hayır demek için gerekçelerin anlatılacağı aklı selim süreçten uzaklaşıldı. Tarafların, halkımızı etkilemek için astığı afişleri yırtılıyor, araçlara zarar veriliyor. Oysa 17 Nisan sabahı sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın, bu coğrafyada birlikte yaşamayı sürdüreceğiz.”

 

Başkan Erdem açıklamasını şöyle tamamladı: “Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal’in mirasının bekçisiyiz. Bu coğrafyanın tüm renklerini bir araya getirip dünyaya kafa tutan ulusun evlatlarıyız. Bize düşen sözünü ettiğimiz ruhun ilelebet yaşaması, Türkiye Cumhuriyeti’nin modern dünyadaki yerini korumaya devam etmesi için üstümüze düşeni eksiksiz yapmaktır.”