Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP Gurup Sözcüsü Senirli’den Mecliste Ülkücülük Dersi!

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde Milliyetçi

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisi Gurubu adına konuşan MHP Gurup Sözcüsü Selçuk Senirli yaptığı konuşmayla adeta Ülkücülük Dersi verdi. Ülkücü şair Merhum Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun Malarzgirt Marşı ve Ülkücü Şehit Dursun Önkuzu adına yazdığı “Önkuzu Şiiri” ile sözlerine başlayan Senirli, MHP’nin Türk Milletinin çıkarları doğrultusunda verdiği desteği eleştirenlere hitaben “Siyasi zevzekler kulağına küpe etsinler. Milliyetçi Hareket Partisi hiç kimsenin ve kurumun ne arka bahçesidir nede koltuk değneğidir. Gücünü her daim tarihinden ve milletinden almaktadır.” ifadelerini kullandı.

 

Senirli’nin konuşmasından satır başları şöyle;

 

AĞUSTOS AYI ZAFERLER AYIDIR

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma 
Gün doğmadan evvel iklîm-i Rum’a 
Bozkurtlar ordusu geçti hücuma

Yeni bir şevk ile gürledi gökler 
Ya Allah…Bismillah… Allahuekber

Ağustos Ayı; Anadolu’yu, Alparslan’ın ordusuyla Türk yurdu yaptığı, Otlukbeli, Mercidabık, Çaldıran, Mohaç, Sakarya savaşlarının ve nihayetinde Mustafa Kemalin askerlerinin, Büyük Taarruz ile Dünyayı düşmanlara dar edip bize son bağımsız Türk Devletini armağan ettiği, İstiklal Savaşımızın tezahür ettiği, zaferler ayıdır. Bizlere zaferler gururu yaşatan ecdadımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum.

 

ŞEHİTLERİMİZE SAYGISIZLIK EDEN EDEPSİZLERİ KINIYORUZ

 

Önkuzu hey! … Önkuzu! …
Önde gider Önkuzu…
Bu bayrak düşmez yere
Ölmedikçe son kuzu! …

Eren Bülbül; Maçka’lı, onbeşlik, hayat dolu, hayal dolu, sevgi dolu bir süt kuzusuydu. Allahsız, vicdansız, hain PKK’lı alçaklarcaşehit edildi.

Rabbim; Tarih boyu vatan için, bayrak için, devletimizi ebetmüddet kılmak için ve ezan-ı Muhammed için şehadet şerbeti içmiş şehitlerimize rahmet eylesin.

Uğruna can verdikleri değerleri yaşatmak boynumuzun borcu, Aziz hatıralarına saygı göstermek ise‘’Her Türküm ve Müslümanım ‘’ diyenin temel vazifesidir.

Bu anlayışla; Şehitlerimize saygısızlık eden, kendini bilmez densiz ve edepsizleri, Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak şiddetle kınıyoruz.

 

KERKÜK TÜRK’TÜR, TÜRK’ÜN ÖZ YURDUDUR!

Dünya’nın gözü önünde, Arakan’ da; Tek suçu Müslümanolmak olan, din kardeşlerimize yönelik vahşi katliamları ve bu zulme seyirci kalan devletleri, insanlık adına kınıyoruz. Lanetliyoruz.

Kerkük Türk’tür, Türk’ün öz yurdudur. Türkmenleri savunmak Türkiye’yi savunmaktır. Sınırlarımızda ateşle oynayan, emperyalizmin beslemesi aşiret bozuntuları, bilsinler ki; Teyakkuzdayız, İstiklalimize ve istikbalimize yönelik yaktıkları, referandum kisveli tahrik ateşinisöndürmezlerse, bu ateşte yok olurlar.

 

OLUMLU OY KULLANMAYIP TA NE YAPSAYDIK!

Bilindiği üzere; Büyükşehir Meclisimizdeki faaliyetlerimizde, gündem maddeleri hakkında, görüşlerimizi ifade ettikten sonra, bir bölümüne olumlu, bir bölümüne olumsuz bazılarına da çekimser oy kullanmak suretiyle katkı sunmuştuk.

Bunlar arasında;

-Fen İşleri daire Başkanlığımızın Asfalt alımı işi için,

-Düden ve Sakarya kavşakları arasına, katlı kavşak yol yapımı işi için,

-Manavgat Türkbeleni Mesire Alanı Yapımı işi için,

Borçlanma kararlarına olumlu oy kullanmıştık.

Olumlu oy kullanmayıp ta ne yapsaydık…!

Caddelerimizi asfaltsız mı bıraksaydık…!

Düden şelalesine ,Varsak bölgesine ve buralardan şehir merkezimize ulaşabilmek için;Trafikte zulüm çeken vatandaşlarımızın derdine bir nebze derman olacak katlı kavşak’a,sırf muhalefet yapacağız diye, hayır mı deseydik…!

Dünyanın ve ülkemizin incisi Manavgat’ımızın Türkbeleni tepesinin ve  çevresinin mezbelelikten kurtarılması projesine,iyi-kötü fark etmez,her şeye karşıyız,olmaz yapmayız ta yaptırmayız kör siyasetiyle,hayır mı deseydik…!

Milliyetçi Hareket Partisi grubumuz bundan önce olduğu gibi bundan sonraki meclis faaliyetlerinde de, vatandaşlarımızın faydasına; hak bildiği, doğru gördüğü projeleri ideolojik partizanlık yapmadan, MHP Antalya İl Teşkilatımızla birlikte değerlendirecektir. Hesap kitap yapmadan, sorumlu, ahlâklı, ilkeli siyaset anlayışımızla; lehte ve aleyhte vereceğimiz her karar, kurumsal kimliğimize münhasır olacaktır.

Siyasi zevzekler kulağına küpe etsinler. Milliyetçi Hareket Partisi hiç kimsenin ve kurumun ne arka bahçesidir nede koltuk değneğidir. Gücünü her daim tarihinden ve milletinden almaktadır.

Yerel ve genel politikalarının özü budur.

Ülkemiz üzerinde oynanan küresel oyunları akamete uğratarak, Türkiye Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olabilmesi için; Milletimizin ve vatandaşlarımızın arzuları ve beklentileri istikametinde’’Önce Ülkem, Önce Vatan’’ diyerek, devletinin ve milletinin hak ve menfaatlerinin yanında durmaya hep devam edecektir.

 

EN KÖTÜ DEMOKRASİ EN İYİ DARBEDEN EVLADIR

Yarın 12 Eylül… Milletin iradesine, demokrasimize askeri müdahale ile son verilen, gencecik fidanların darağaçlarında katledildiği, yüz binlerce gencimizin hayatının karartıldığı 1980 darbesinin yıldönümü…

Bu vesileyle; En kötü demokratik yönetimin darbeden daha evla olduğuna inanan bir siyasi partinin temsilcisi olarak, demokrasimize ve özgürlüklerimize yönelik gayri meşru her türlü müdahaleye ve darbeye karşıyız. Karanlık mahfillerce Türkiye Cumhuriyeti Devletini içerden parçalamaya yönelik darbeci anlayışlar, her zaman; 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi, asil Türk Milletinin sinesinde sonuçsuz kalacaktır.