Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ ALANYA’DA

Milliyetçi Hareket Partisi Genel

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,”Kültürümüzde halka hizmetin, Hakk’a hizmet olduğu anlayışı dün olduğu gibi bugün de geçerliliğini korumalı ve gereği gibi yaşatılmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimiz için yapılan ve yapılacak olan her hizmet ve eserle iftihar etmektedir. Kim Türkiye’nin gelişmesi, Alanya’nın büyümesi için bu zamana kadar tek bir çivi çakmışsa bizim nezdimizde kıymeti vardır, saygıyı hak edecektir.”dedi.

 

MHP Lideri Bahçeli’nin konuşmasının satır başları  şu şekilde:

 

 

8 Nisan’daki mitingimizde yaptığım konuşmada Antalya’nın Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olduğunu söylemiştim. Antalya hem Akdeniz’in incisi hem de dünyaya açılan penceremizdir ama Antalya’nın gözbebeği de Alanya’dır. Bu bakımdan Alanya’ya gözü gibi bakan bir Belediye Başkanımız olmasından ve Alanya’nın Selçuklu ruhuna yakışır bir şekilde muhafaza edilerek gelişmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. Alanya; hoşgörünün, dostluğun ve Türk milletinin misafirperverliğinin somutlaştığı güzide turizm kentimizdir. Alanya’nın etrafını çevreleyen Selçuklu şaheseri olan kalemiz adeta turizm amacıyla gelenleri sevgiyle kucaklayan bir sembol haline gelmiştir. Gözbebeğimiz Alanya; müzeleri, köşkleri, yaylaları, hanları, tarihi dokusuna uygun evleri, ören yerleri, tarihi cami ve mescitleriyle kale içinde tarih kokan, aynı zamanda plajlarıyla denize açılan medeniyet abidesidir. Alanya’mız bugün her zamankinden daha güzel, daha görkemli ve coşkuludur. Çünkü birbirinden güzel 216 esere daha kavuşmanın heyecanıyla dolup taşmıştır.

 

Bizler, Alanyalı kardeşlerimin partimize vermiş olduğu görevin ve gösterdiği güvenin farkındayız. Bahtiyarım ki, değerli Belediye Başkanımız ve mesai arkadaşları yüzümüzü kara çıkarmamış, özverili çalışmalarıyla göğsümüzü kabartmıştır. Milliyetçi Hareket Partisine de yaraşan ve yakışan budur.

 

Ben de bu vesileyle Alanya da olmaktan ve bu eserlerin bir kısmının temel atma, bir kısmının da açılışını yapmaktan en az sizler kadar heyecanlıyım. Belediyemizin armasında bulunan çift başlı kartal Alanya’nın dünyaya bakışını özetlemiştir. Bir yüzü doğuya diğer yüzü batıya dönük çift başlı kartal dünyanın her yerinden gelen misafirlerimize kucak açmış, farklı milletlere ev sahipliği yapmıştır.

 

Alanya’nın çehresi Türkiye’nin huzurudur. Alanya’nın tarihi Türkiye’nin asil ruhudur. Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat ile yeşeren, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile anıtlaşan Alanya, dünyaya örnek bir şehrimizdir. Üreten belediyecilik Alanya’da kendini bulmuştur. Alanya hizmet eden belediyecilik anlayışına örnek olmuştur. Alanya kültür ve medeniyetlerin kesiştiği kavşak noktası haline gelmiştir. Dünyanın neresinden olursa olsun huzur arayan herkesin ilk tercihinden birisi de Alanya olmuştur. Çok şükür ecdadımızın gittiği her yere götürdüğü adalet ve kucaklaşma ruhu bu şehrimizde de vücut bulmuştur.
Alanya’nın muazzam kültürel dokusu ve turizm merkezi olmasının yanı sıra elbette sorunları da vardır. Ne yazık ki mevcut durumda arzu ettiği turizm çıtasının gerisindedir. Özellikle geride bıraktığımız yıl bazı oteller, turizm sezonunun henüz orta yerinde kapılarını kapatmak durumunda kalmıştır. Kayba uğrayan sadece işletme sahipleri olmamış, evine ekmeğini götüren turizm çalışanları da zor günler geçirmiştir. Hepinizin malumudur ki Rus uçağının düşmesinden sonra bu sorun daha da belirgin hale gelmiştir.

 

Son zamanlarda bazı Avrupa ülkeleriyle yaşanan kimi sorunlar da ortadadır. Unutmayınız ki, bizler özellikle turizmdeki darboğazı yakinen takip ediyor, yaşanan sorunlar karşısında çözüm yolları üretmekten geri durmuyoruz. Bu kapsamda Rus uçağının düşürülmesinin ardından Antalya bölgesinin turizmle ilgili yaşadığı sıkıntıyı Milliyetçi Hareket Partisi görevlendirdiği bir heyet vasıtasıyla doğrudan yerinde tespit etmiştir. Heyetteki arkadaşlarımız turizmcilerin sorunlarını bizzat kendilerinden dinleyerek, çıkış yolu üzerinde onlarla beraber fikir alışverişinde bulunmuşlardı. İşte bu tespitler en yalın ve açık haliyle MHP’nin oluşturduğu raporda yerini almıştı.

 

Akabinde turizmle ilgili yaşanan sıkıntıların aşılmasına yönelik önerilerimizi de bu rapora ekleyerek, çalışmalarımızı iktidarın ve kamuoyunun dikkatine sunmuştuk. İnancım odur ki Allah’ın izniyle bu yıl geride kalan yıldan daha bereketli olacak, turizmle alakalı mevcut sorunlar aşılacaktır. Kaldı ki, aşılmak mecburiyetindedir. Böylelikle Alanya’nın zengin dokusu tekrar canlanacak, turizm cenneti olan şehrimiz yeniden hak ettiği seviyelere yükselecektir. Görüyorum ki Alanya karşısına çıkan sorunlara boyun eğmemiş, teslim olmamış ve her zaman aynı şevkle gelişme göstermiştir. Sizlere de yakışan budur.

 

Diğer yandan içerisinde bulunduğumuz yılda Alanya’nın bazı doğal afetler yaşadığını ve bundan da çiftçilerimizin etkilendiğini biliyorum. Bir turizm merkezi olmasının yanında tarımsal açıdan da ülkemize son derece önemli katkıları olan Alanyalı çiftçi kardeşlerimin meselelerini dikkatle takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Biz milletimizin sorunlarını daima kendi sorunlarımız olarak kabul ediyoruz. Geceleri vatandaşlarımız başını yastığa huzur içerisinde koyabiliyorsa bizim için o gün huzurla tamamlanmış demektir. Bu itibarla Alanya’mızı hak ettiği yere taşımak için dur durak bilmeden azimle çalışan Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’i, açılışı yapılıp temeli atılacak olan 216 projede emeği bulunan her bir kardeşimi, aziz dava arkadaşlarımı ve belediye personelini kutluyorum. Belediye Başkanımızı soyadına yakışır bir şekilde Alanya’yı daima yüceltmek için gösterdiği özverili çalışmalarında başarılar diliyorum.

ALANYA’YI İL YAPMAYI CANI GÖNÜLDEN İSTİYORUZ…

 

MHP Lideri Bahçeli konuşmasının sonunda yapılan hediye taktimi sırasında yeni geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hayata geçmesi ile birlikte Alanya’nın hayali il olabileceğine vurgu yaparak “Alanya’yı il yapmayı can-ı gönülden istiyoruz…” dedi.

 

HABERİN VİDEOSU

 

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Alanya Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreninde

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) paylaştı: 24 Mayıs 2017 Çarşamba