Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Senirli’den Milli Tarım Önerisi

Özel Haber: Mustafa YILMAZ

Özel Haber: Mustafa YILMAZ – Ajans Ayyıldız

 

Milliyetçi Hareket Partisi  Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Selçuk Senirli yaptığı gurup konuşmasında her alanda milli üretim ve yatırımlara hız verildiği günümüzde kendi kendine yetebilen bir Türkiye için Milli Tarım Politikalarına geçilmesi ve bu bağlamda çifti ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı ve “Çiftçilerimizin temel üretim materyallerini, araç ve gereçlerini bedava dağıtalım.” ifadelerini kullandı…

 

Senirli’nin gurup konuşmasından satır başları şöyle;

Bu Ordu Metehan’ın, Alparslan’ın, Fatih’in Atatürk’ün Ordusu…

Bu gün Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ülkemizin birliğine ve dirliğine kast eden hain terör örgütlerine ve işbirlikçisi emperyalistlere karşı başlattığı sınır ötesi Zeytin Dalı harekâtının 17.günü; Bu kutlu yolda, Türk Milleti’nin âleme nizam verme Kızılelmaülküsü uğruna, şehit olan evlatlarımıza Allahtan rahmet, yaralanan gazilerimize şifa, Türk Milletine sabırlar diliyorum.

Türk ordusu; Allah’ın izniyle, Tarih boyu olduğu gibi, bu harekâttan alnının akıyla çıkacak; dosta güven düşmana korku salmaya devam edecektir.

Çünkü ; Bu ordu; M.Ö 209 yılında, yani 2227 yıl önce Metehan tarafından kurulan, Çin ordusunu darmadağın eden, Dünyanın ilk örgütlü nizami Türk ordusudur.

Bu ordu;1000 yıl önce Malazgirt’te, Doğu Roma ordusunu yenip, Anadolu’yu Türk Yurdu yapan Sultan Alpaslan’ın ordusudur.
Bu ordu;500 kusur yıl önce Bizans Ordusunu yenip, İstanbul’u fetih eden, çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet Hanın ordusudur.

Bu ordu; Sina çölünü zayiatsız geçen tek ordu, Mekke’nin Medine’nin hizmetkârı Yavuz Sultan Selim’in ordusudur.
Bu ordu;100 yıl önce yedi düvele meydan okuyup Çanakkale’yi geçilmez kılan, Kut’ül Amare’de İngiliz’i, Sakarya’da, Afyon’da Yunanı mağlup eden, Kurtuluş savaşıyla bizlere Cumhuriyeti, bağımsızlığı ve demokrasiyi miras bırakan ulu önder Mustafa Kemal’in ordusudur.

Bu ordu;1000 yıldır Peygamber ocağının Mehmetçikleriyle; İslam’a sancaktarlık eden, mazluma dost, zalime aman vermeyen Muhammedin ordusudur… İslam’ın ordusudur… Allah’ın ordusudur.

Allah’ım gazamızı muzaffer eyle….

 

Üreten ve Çok Çalışan Güçlü Bir Türkiye Olmak Zorundayız.

Değerli Meclis Üyeleri
Bu harekât bize bir kez daha gösterdiki,zor zamanda dost kim düşman kim belli değil…! Bu kapsamda; kimseye güvenmeden, öz varlıklarımızla yerli ve milli kendi ürettiğimiz silahlarla ve mühimmatlarla bu zeytin dalı harekâtını yapmamızdan dolayı ayrı bir mutluluk duyuyoruz.

Milli silah sanayimizin yaptığı bu atılımın tüm sektörlere örnek olmasını diliyoruz. Yaşadığımız coğrafyada; Haklarımızı, sınırlarımızı ve hatta varlığımızı korumak için; Emperyalistlerin ihanetlerini sonlandırıp, zalimlere karşı mazlumun hak ve hukukunu korumak için; üreten ve çok çalışan güçlü bir Türkiye olmak zorundayız.

Dünyanın en verimli topraklarında;Arpa,buğday,pamuk,mısır,kuru fasulye,yeşil mercimek ve hatta saman ithal ederek, Büyükbaş ve küçükbaş et ihtiyacımızı dahi ithal ederek karşılayan bir ülke olarak nasıl güçlü bir Türkiye olabiliriz…?
Asla dışa bağımlı değil; kendi silahını yapan, kendi gıda ihtiyacını üreten, kendine yeten ülke olma yolunda, tüm kurum ve kuruluşlarımız ile yediden yetmişe hepimizin gayretine ihtiyaç var.

Sosyal Belediyecilik kapsamında, kanunlarımızın bizlere verdiği yetkiler kapsamında, Türk tarımının ve hayvancılığının desteklenmesine yönelik, ülkemizdeki yerel yönetimlerce yapılan tüm faaliyetleri Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyoruz.

Bu kapsamda; Antalya Büyükşehir Belediyemizin geçtiğimiz ay,Dağ belinde inşasına başladığı Güneş Enerjisi santralinden üretilecek elektriği,sulama kooperatifleri üzerinden çiftçi ailesine bedava kullandıracak olmasını destekliyoruz.
Alanya Belediyemizin İpek böcekciliği ve muz lifi tarım destek projeleriyle, yaptıkları takdire şayandır.
Yine Konyaaltı Belediyemizin Çandır Fasulyemiz ile ilgili, bölge çiftçilerini desteklemeye yönelik çalışmalarını memnuniyetle izliyoruz.

Gerekirse Bedava Dağıtalım

Ancak; Türk tarımına ve hayvancılığına ne kadar destek verilse azdır.

Mevzuatın el verdiği ölçüde;
Gelin yöremizde yetişen ve kaybolmakta olan yerli fidan ve tohumları Belediyelerimiz vasıtası ile çoğaltılıp, çiftçilerimize gerekirse bedava dağıtalım. Yerli fide ekim dikimini teşvik edelim.

Çiftçilerimizin temel üretim materyallerini, araç ve gereçlerini bedava dağıtalım.

Belirlenecek ürünlerin ekilmesi dikilmesi kaydıyla; Sınırlı bir dönüme kadar küçük üreticilere alım garantisi verilebilinir.

Belediyelerimizin; Peyzaj adı altında doğal dokumuzu bozan, garptan şarktan ithal abuk sabukağaçlar, bitkileryerine; kendi yörelerimizin limon, mandalina, portakal, zeytin ağaçlarını daha çok kullanmasını hassasiyetle diliyorum.

Milli güvenliğimizin önemli bir parametresi haline gelen Türk tarımının, çiftçisinin ve üreticisinin desteklenip; üretim tüketim dengesinin sağlanması faaliyetlerine, yerel yönetimlerin kaynakları yetersiz diyorsanız; Sizlere önerim, öncelik ve önem analizi yapmanız olacaktır.

Belediyelerimiz; Konserlere ve festivallere yaptıkları harcamayı, Türk Çiftçisini destekleme çalışmalarına aktarsa, ülkemize ve milletimize daha faydalı neticeler elde edilir kanaatindeyim.