Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Yurdakul “Caydırıcı Ceza Ve Hukuki Destek Şart!”

MHP MYK Üyesi ve

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, “28 Nisan Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır Günü” hakkında yaptığı basın açıklamasında sağlık çalışanlarının yanında olduğunu ifade etti.
HEDEFİMİZ TÜRK MİLLETİNE HİZMET

Yurdakul, Milliyetçi Hareket Partisinin sağlık politikalarının bilimsel esaslar ile oluşturulduğunu, hastaların sağlık hizmetlerine erişiminden sağlık çalışanlarının huzur ve refahına kadar her kulvarda yalnızca Türk Milletinin menfaatlerini gözettiklerini açıkladı.

ŞİDDETE KARŞI TOPTAN MÜCADELE

“28 Nisan Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır Günü” nedeniyle yaptığı basın açıklamasında Yurdakul; “Türk Milletine büyük bir özveri ile hizmet ederlerken Şehit olan ve hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanları için Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemiz halihazırda birçok tehdit ile aynı anda mücadele ederken millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak, toplum huzurunu bozan tüm şiddet olaylarına karşı toptan mücadele içinde olmalıyız. Doğrudan sağlık çalışanlarına yönelen şiddetin altında yatan politik ve bürokratik eksikliklerin giderilmesi için tüm kesimleri duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.
CAYDIRICI CEZA VE HUKUKİ DESTEK ŞART

Sağlıkta Şiddet Yasasının bir an önce Meclis Genel Kuruluna getirilmesi ve acil olarak iki konuda adım atılması gerektiğini söyleyen MHP’li Yurdakul; “Sağlıkçılara yönelik şiddete daha caydırıcı cezalar getirilmesi şart; saldırganlar ellerini kollarını sallayarak sokaklarda gezememeli. Özveriyle sağlık hizmeti sunan çalışanların hayatlarına kast edenler, öncelikle tutuklu yargılanmalı ve nihayetinde alacakları cezalarda da bir düzenlemeye gidilmeli. Bunlarla birlikte saldırıya uğrayan sağlıkçılarımız bugüne kadar hep yalnız bırakıldılar; sağlık kurumları, şiddete uğrayan sağlık personeline etkili bir hukuki destek dahi sağlayamıyorlar. Tüm bunların çözümü için atılması gereken birkaç küçük adım var. MHP olarak, verdiğimiz önergeler ve kanun teklifleriyle, mevcut mağduriyetlerinin giderilmesi için her zaman sağlık çalışanlarının yanındayız.” dedi