Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP’li Yurdakul : “Hepimiz Birer Engelli Adayıyız!”

MHP MYK Üyesi ve

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul 15 Ekim Beyaz Baston Körler Gününe ilişkin açıklamalarda bulundu.

BEYAZ BASTONU FARK ET

Yurdakul; “Farkındalık yaratmak için görme engellilerin kullandığı beyaz baston 1931 yılından beri bütün dünya görme engellilerin bağımsız ve özgür olma simgesi olmuştur. Beyaz baston kullanan vatandaşlarımız topluma şu mesajı veriyor; “Ben görme engelli bir bireyim, fakat kendi ihtiyaçlarımı kimseye yük olmadan kendim özgürce karşılayabilirim, sadece beni fark etmenizi bekliyorum.” MHP olarak, engelli vatandaşlarımızın kendine yeterli ve üretken birey olarak toplumla bütünleşmesi, kendisi, ailesi ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi ve sağlık, eğitim, istihdam, rehabilitasyon ve sosyal güvenlik gibi her alanda önlerindeki sorunları kaldırmayı hedeflemek en önemli amaçlarımız arasında yer alır. İşte bu bilinçle Meclis’te sunduğumuz önerge ve tekliflerde Türk Milletinin yaşam koşullarını, hiçbir ferdi arkada bırakmayacak şekilde iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu özel gün vesilesi ile gerek görme engelli gerekse diğer engelli vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu Milliyetçi Hareket Partisi olarak ifade etmek isterim.” dedi.

 

MHP ENGELLİLER İLE EL ELE

MHP’li Yurdakul, yayınladığı basın açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisinin Engelli duyarlılığına işaret etti. Yurdakul; “Bir ülke ancak her bir ferdiyle yürüyebildiğinde ilerleyebiliyor. Bu nedenle hiçbir vatandaşımızı geride bırakmayacak önlemleri almaya çalışıyoruz. Bizler MHP olarak, Türk Milletinin huzuru, refahı için ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir gelenekten geliyoruz. Liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği gibi; engelli kardeşlerimizin arzu, istek ve ihtiyaçları yılın tamamında gündemin en ön sıralarında yer almalıdır. Hiçbir ayrıma takılmadan tüm imkânlar engelli kardeşlerimize sunulmalıdır. Bu kapsama giren ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal imkânlar bir lütuf olmayıp engeli olan her insanımızın anasının ak sütü gibi hak ve helalidir.

Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihi ile seçtiği bir pozisyon değildir. Yani klasik anlamda hepimiz birer engelli adayıyız. Bu özel gün vesilesi ile bu gerçeği bir kez daha hatırlatıyor ve bütün görme engelli vatandaşlarımıza huzurlu, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecek temenni ediyorum. ” dedi.