Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Tek Sarnıç Kent Parkına Yeni Peyzaj Sözü

Kepez Belediyesi, şehrin merkezinde

Kepez Belediyesi, şehrin merkezinde yer alan ve yakın bir tarihte yenilediği Tek Sarnıç Kent Parkı’nı, kedi, köpek ve kuş evleri, Yörük Çadırı, kadın üreticilere yönelik satış noktaları ve peyzaj çalışmalarıyla daha da güzelleştirecek.

Kepez Belediyesi, Avni Tolunay Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde 18 bin metrekarelik alandan oluşan Tek Sarnıç Parkı’nda, geçtiğimiz yıllarda yenileme çalışması gerçekleştirmişti.
Şehrin merkezi bir noktasında yer alan park, yeşil alanları, sosyal tesisleri, mesire ve spor alanlarıyla şehir sakinleri için önemli bir sosyal yaşam alanı haline geldi.
Masal kahramanı Gulliver’in 15 metre uzunluğunda bir heykelinin yer aldığı kent parkı, içerisindeki çam ağaçları ve yeşil dokusuyla da vatandaşları doğa ile buluşturuyor.
Kepez Belediyesi, Kadın Kooperatifleri Destek Paketi Projesi kapsamında kurulan 5 adet kooperatife de, parktaki ticari işletmelerin kullanımını tahsis etti.
Kadın girişimciler ile ziyaretçilerin taleplerini dikkate alan Kepez Belediyesi, Tek Sarnıç Kent Parkı’na yeni üniteler kazandırıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, kent parkını ziyaret ederek, yapılacak çalışmalar hakkında bürokratlarından bilgi aldı.

Tek Sarnıç’ta kadın emeği var
Parkta bulunan dükkânları işleten girişimci kadınların, parkla ilgili taleplerini dinleyen Tütüncü, yaptığı açıklamada Tek Sarnıç Kent Parkı’nın, şehrin güzel yeşil alanlarından biri olduğunu söyledi. Bu parkı, yakın geçmişte yeni yüzü ile hizmete açtıklarını aktaran Tütüncü, parkta yapılacak çalışmalarla ilgili şunları kaydetti: “Tadilat çalışması sonrası park, bambaşka bir güzellik seviyesine ulaştı. Tek Sarnıç Kent Parkı, kadın emeğinin merkezi haline geldi. Ziyaretimde, kent parkındaki ticari tesisi işleten kadın girişimcilerin isteklerini dinledim. Küçük dokunuşlarla parkı, hanımefendilerin zarafetine yakışır hale getireceğiz. Kent parkımıza, kedi, köpek ve kuş evleri yerleştireceğiz. Can dostlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yörük Çadırı kuracağımız parkta, hanımefendilerin, kooperatiflerinde üretmiş oldukları ürünleri sergileyebilecekleri, satabilecekleri noktalar da oluşturacağız. Parktaki güvenlik hizmetini artıracağız. Çeşitli türde bitki ve çiçek dikerek, parkımızı güzelleştireceğiz.”

“Tek Sarnıç, aile ekonomisine destek veren bir merkez olacak”
Başkan Hakan Tütüncü, kadın girişimcilerin zarafeti ile Tek Sarnıç Kent Parkı’nı çok daha güzel bir hale geleceğinin altını çizerek, “Bu güzel mekân, hanımların aile ekonomilerine de destek sağlayan bir merkez haline gelecek. Hanımefendiler üretim yapmak istiyoruz, diyorlar. Üreterek geleceğe yürümek, bizim için çok önemli. Hanımefendilerin üretim yapma isteklerini büyük bir takdirle karşılıyorum. Belediyemiz kadın girişimcilerimize her türlü desteği verdi. Bugüne kadar nasıl hanımefendilerin yanında olduysak bugünden sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek açıklamasını tamamladı.

Masal ve çizgi film karakterlerinden oluşan temalı alanların bulunduğu Tek Sarnıç Kent Parkı; meydan, dükkânlar, büfeler, yürüyüş yolları, restoran, fitness ve dinlenme alanları gibi bölümlerden oluşuyor.