Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Türel’den CHP’ye Yanıt Gecikmedi “Batırıp, Bırakıp Çıkıp Gitmişsiniz!”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2’nci oturumu, Belediye Başkanı Türel başkanlığında, Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Belediyenin bütçe konularının da görüşüldüğü toplantıda konuşan Türel, “Belediyenin belini bükecek bir borçlanma” hususunu kesinlikle kabul etmediklerini söyleyerek isim vermeden CHP’yi eleştirdi.

 

“Antalya İpotek Edilerek Yatırım Yapılmaya Çalışılmakta” diyen CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem’in sözlerini İsim vermeden  eleştiren Türel “2013 senesinde Fitch’in raporuna göre Antalya Büyükşehir Belediyesinin borcunun gelirine oranı kaçmış biliyor musunuz? Yüzde 125. Şimdi bazı siyasiler ‘Belediyeyi batırıyorsunuz’ falan diye bize akıl vermeye kalkıyorlar. Onlar önce kendi dönemlerine baksınlar, ne hale getirmişler belediyenin ekonomisini. Güya belediyeyi batırıyormuşuz. Siz batırıp, bırakıp gelmişsiniz. Peki bu ne olmuş, 2014’te yarı yarıya olan bir yıl, yüzde 125 olan belediyenin borcu yüzde 44’e düşmüş dönemimizde. 2016’da da belediyenin borcunun gelirine oranı yüzde 125’den yüzde 45’lere düşürmüşüz. Bize akıl vermeye kalkarlarsa, kendi dönemlerinde bu belediyeyi nasıl batırdıklarını da benim söylemem boynumun borcu. Batırıp, bırakıp çıkıp gitmişsiniz. Bir de bize ‘batırıyorsunuz’ diyorsunuz, yazık ya. İşte rakamlar, rakamlar yalan söylemez. Neye göre biz batırıyoruz, rakamla konuşun.” ifadelerini kullandı.