Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

MİLLİ SPORCUMUZ ŞAHİKA ERCÜMEN’DEN DÜNYA REKORU

Şahika ercümen’den, Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 kız öğrenciye destek için 106 metrelik dünya rekoru!

Şahika ercümen’den, Cumhuriyetimizin 100.

Dünya dalış rekortmeni milli sporcumuz Şahika Ercümen, bu defa eğitimde fırsat eşitliği için rekor kırdı!

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile el ele vererek cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kız öğrenciye destek olmak için Ercümen, 17 Ekim’de Hatay Yayladağı’nda gerçekleştirdiği 3 dakika 2 saniyelik dalışta paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metrelik dünya rekoruna imza attı. Bu kez öğrencilerin eğitimi için rekor kıran Şahika Ercümen, bu çerçevede TEV ile birlikte oluşturulan kampanya sayesinde depremzede öğrenciler öncelikli olmak üzere, spor alanında eğitim alan 100 kız öğrenciye destek sağlamayı hedefliyor.

“Hatay’a Nefes Ol” başlığıyla hayata geçirilen kampanyaya fonzip.com/tev/kampanya/hatay-a-nefes-ol adresi üzerinden bağış yapılabiliyor.

56 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için çalışan Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteklerini artırmak için ülkemizin önemli isimleriyle imza attığı işbirliklerine devam ediyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılını “Gençlerimiz desteğinizle okusun, cumhuriyetimizin geleceği olsun,” diyerek kutlayan TEV, bu defa milli sporcumuz Şahika Ercümen ile 100 kız öğrenciye destek yaratmak için yola çıktı.

17 Ekim 2023 Salı günü Hatay Yayladağı’nda yeni bir serbest dalış dünya rekor denemesi yapan Ercümen, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metre dünya rekorunu kırdı.

 

TEV Sahika Ercumen Cumhuriyetin 100. Yilinda 100 Kiz Ogrenci Icin Daldi 1

Bu dalışı kız öğrencilerin eğitimi için yaptığını ifade den milli sporcu “Biliyorum ki cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacak olan aydınlık gençlerimizdir. Tüm dostlarımı kampanyama destek olmaya, cumhuriyetimizi ikinci yılına birlikte, umutla taşımaya davet ediyorum,” diyerek herkesi, cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kız öğrenciye destek için fonzip.com/tev/kampanya/hatay-a-nefes-ol adresi üzerinden bağış yapmaya çağırıyor. Kampanya sayesinde, Hatay Yayladağı’nda yaşayanlar ve depremzede öğrenciler öncelikli olmak üzere, spor alanında eğitim alan 100 kız öğrenciye destek sağlanması hedefleniyor.

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, “Cumhuriyetimizin 100. yılında, serbest dalış alanında kırdığı rekorlarla bizlere büyük bir gurur yaşatan milli sporcumuz Şahika Ercümen’in, Hatay Yayladağı’ndaki bu dalışı, başta depremzede öğrenciler olmak üzere 100 kız öğrencinin eğitimine destek olmak için yapması bizler için çok anlamlı. Gençlerimize ilham olan değerli sporcumuza yürekten teşekkür ediyoruz. İmkân sağlandığında, eğitimi yarıda kalmadığında genç kadınların potansiyellerini keşfederek nice başarılara imza atabileceğini biliyoruz. Şahika Ercümen gibi kıymetli eğitim dostlarımız sayesinde, gençlerimiz okuyacak, Cumhuriyetimizin geleceği olacak!” şeklinde konuştu.