Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

26 Şubat Sana Ne Hatırlatıyor ?

26 Şubat 1992, Kan, Gözyaşı,

26 Şubat 1992, Kan, Gözyaşı, Katliam…

Bundan tam 24 yıl önce (Yazı yayın tarihi 26 Şubat 2016), sırf TÜRK oldukları için çocuk, kadın, yaşlı demeden vahşice şehit edilen 613 İNSAN…

Hem de şu meşhur “New York Times” gazetesinin servisiyle tüm dünyanın gözü önünde işlediği cinayetler gelir aklıma bu gün. O sözde gelişmiş medeniyetler (!) üç maymunu oynarlar HOCALI için. Tıpkı bu gün Doğu Türkistan’da, Türkmenistan’da ve diğer zulüm altındaki Türk ellerinde olduğu gibi.

Yüz yıl önce yine Ermenilerin Anadolu’da oynadığı  “Kız mı ? – Erkek mi ?”  kanlı kumarının tekrar 56 hamile Türk Kadını üzerinde oynandığı gün 26 Şubat.

Ne hikmettir ki hiçbir “sözde insan hakları savunucusu” ses çıkartmamıştır bu katliama. Kimse o gün “Hepimiz Türk’üz” dövizi taşımamıştır elinde. Yine “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” gerçeğiyle biz bize kalmışız 24 yıl önce bu gün.

26 Şubat 1992 günü güçlü silahlarla donatılmış Rus destekli Ermeni askerlerinin yaptığı en kanlı katliamlardan biri “HOCALI KATLİAMI”.

Ermeniler 24 yıl önce bu gün, işgal ettikleri Hocalı ‘da canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler, sağ olarak ele geçirdiklerini işkencelerle ve tıbbî deneylerle, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar. Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler. Genç kızların önce saçlarını, sonra da kafa derilerini yüzdüler. Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler. Kesik kafaları sepetlere doldurdular ve bunları yaparken tüm dünya onları izliyordu tıpkı bugün olduğu gibi…

Peki, 26 Şubat size ne hatırlatıyor?