Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Fransız Kalmak

Bu haberin fotoğrafı yok

Dünya’da terörün tanımı nettir. Yine Dünya’da terörün finansörleri nettir. Ve dahası terörün mağdurları daha nettir.

Fransız devrimiyle beraber birçok tanım modern Dünya’da yerini almış durumda. Bunlardan bir tanesi de Terör. Latince kelimelerden birisi olan bu kelime “ Korkudan titreme veya yılma “ şeklinde anlam taşımaktadır. Toplumumuz bu kelimeye ve bu kelimenin anlamına hep Fransız kalmıştır. Kalma da haklılar çünkü medeniyet alt yapısında yok. Avrupa sevdalıları, Avrupa hayranları, Avrupa’nın ucube kopyaları her meymeneti medeniyetimize getirdikleri gibi bu kavramı ve anlamsızlığını da getirdiler. Fransız duruş ve fikirler, nitelik değiştirse de aynı taklit zihniyeti ve cürümleri hep aynıdır.

İşin ilginç tarafı Dünya’da terör besleyenleri listesinde de Fransa asırlardır yerini korumaktadır. Zaman zaman Amerika bu sıralamada Fransa ile at başı koşturmakta, İngiltere sessiz sessiz yarışta iddiasını kaybetmemektedir.

Fransa, mevcut terör örgütlerinin en büyük besleyeni derken mübalağa yapmıyoruz. Eski sömürü ülkelerinden gelen, kimisi zengin kimisi fakir fakat kimlik problemi hiç bitmeyen Müslümanların yanı sıra Suriye gibi eski lejyon ülkelerinde ki siyasi gücü, belli başlı oluşumlar için muazzam zemin hazırladı. İşine gelen ülkeler için karşı terör atakları sergilerken eski başkanları Mitterrand ve Sarkozy dönemlerinde tavan yapan anti İslam ve anti Türk siyasi fiillerle devlet terör yatakçılığında önemli bir yerde durmaktaydılar. PKK ve Aşırı Sosyalist oluşumların siyasi büyümesinde önemli bir aktördü. Terör örgütü militanlarına Fransa’ya iltica hakları tanınmakta, her türlü fikri ve fiili organizasyonları desteklenmekte ve devletlerarası hukuk yok sayılmaktaydı. İçinde büyüyen Işıd zehrinin farkında değildi lakin Türkleri zehirleyen her türlü yılanın beslenmesi hususunda oldukça becerikliydi.

Yüzyıllarca insan sömürünce uzmanlaşmış bunuda ilk önce kendi insanları üzerinde gerçekleştirmiş olan İngiltere, devlet terörünü fiili olarak uygulamış olsa da yıllar sonra tepesine binecek olan IRA, İngiltere’nin dünya stratejisini değiştirmesine sebep olmuştur. IRA terörüyle mücadelesinde oldukça zorlanan Britanya Krallığı, Demir Lady Teacher döneminde devletinin bekası için çok sert yaptırımlara başvurmuş ve sonuç alımında oldukça başarılı olmuştu. Dünya bu yaptırımlar hususunda kısa tepkiler koymuş olsa da yinede IRA sadece isim olarak kalmaktan öteye geçememişti.

….

Aslında ülke ülke detaylandırılacak bu durumun en mağdurları muhakkak ki üçüncü dünya ülkeleri ve gelişmekte olan ülkelerdi. Türkiye ne yazık ki bu durumdan senelerce etkilenen ülkelerden birisiydi.

G8 terör devletlerinden her biri için ayrı bir hedef konusu olan Türkiye. Kravatlarına kan bulaşmasın diye önlükleriyle adam doğrayan ülkeler. Kimisi PKK kimisi DHKP-C kimisi IŞID kimisi bilmem ne önlüğüyle adam doğramaktalar.

Geçmişte ki günümüzde ki ve gelecekte ki siyasilerimiz ise halkın nabzından aldığı şerbetle mücadele seyrini ayarlayıp hem dünyaya hem topluma şirin gözükme çabasından bir şey kaybetmeden ahkamcılık oynamaktalar. Durum net. Demagoji yapmadan tüm şer odakları teker teker yok edilmeli. Öncelik üniversitelerde lokalize olmuş çeşitli terör örgütü mensupları acilen bertaraf edilmelidir. Bu öğreci ve akademisyen kılıklı teröristler, bu vatanın öz evlatlarını millet veya din gözetmeksizin ezmeye kalkmakta buna eşitlik demekte, tek suçu vatan sevmek olan öğrencileri bıçaklayarak buna özgürlük demekte ve onlarca masum insanımızı öldürerek buna da devrim demektedirler.

Kendimize bu kadar Fransız kalmamalıyız. Vatanın her bir sathı hain ve bölücülerle işgal edilmekteyken susup bunada demokratik hak dememeliyiz.

Unutmamalıyız ki en büyük hak , HAKKA TAPAN MİLLETİNİMDİR: