Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya 2017 Yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Antalya 2017 yılı 2.
Antalya 2017 yılı 2. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında ilçe kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin katılımıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapıldı.
Yatırımcı kuruluşlar ve mahalli idareler tarafından toplam bedeli 13.3 milyar TL olan 646 projenin yürütülmekte olduğunu belirten Vali Karaloğlu; “2017 ylının ikinci çeyreğine girdik, inşaat sezonunun açıldığı işlerin başladığı önemli periyoddayız, bölge müdürlüklerimiz, il müdürlüklerimiz, üniversitelerimiz, yerel yönetimlerimiz bu sezonu iyi değerlendirmeli özellikle yıl içinde her proje için ayrılan ödeneği mutlaka kullanmalıdırlar. İlçelerde devam eden yatırımların ilçe kaymakamlarımızca yakından takip edilmesini istiyorum. Kaymakam arkadaşların yatırımları takip edebilmesi için bölge ve il müdürlerimizin yaptığı yatırımlarla ilgili ilçelere gittiklerinde ilçe kaymakamını da ziyaret ederek, yatırımlar hakkında bilgi versin” dedi.
İlimizde devam eden büyük yatırımların olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu; “Özellikle ulaştırma sektöründe, karayolları bölge müdürlüğü ve büyükşehir belediyesince yürütülen büyük yatırımlar var. Eğitim konusunda devam eden yatırımlarımız var. Tarım sektöründe özellikle sulamada, devlet su işleri bölge müdürlüğümüz eliyle yürütülen barajlar, göletler, sulama projeleriyle ilgili çok önemli yatırımlar var. Enerji, turizm, sağlık sektöründe sürdürülen yatırımlar var. Hayatı ilgilendiren diğer her konuda Antalya’da devam eden yatırımlarımız var. 2017 yılı bu kamu yatırımlarımızın devam ettiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Değerli arkadaşlar ben şuna inanıyorum işin kalitesini işi yapan müteahhit değil, işin denetlemesini yapan birim ortaya çıkarır onun için işin sahibi olan kurumların işi ihale ettikten sonra işin denetim kısmında çok aktif olmasını, yatırımcı kuruluşlarımızın ve kaymakamlarımızın yatırımları çok yakından takip etmesini istiyorum” diye konuştu.
Rölöve ve Anıtlar İl Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili sunumlarıyla devam eden toplantı, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü ve DSİ 13. Bölge Müdürlüğü’nün yatırımları hakkında katılımcıları bilgilendirmesiyle sona erdi.