Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri
WhatsApp
Sosyal Medya

Antalya Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA’nın “Gaziler Günü” Mesajı

Antalya Emniyet Müdürü Celal

Antalya Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Uzunkaya’nın mesajı şöyle;

Ülkesini ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Milletimiz, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, mukaddeslerine, en önemlisi de birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı, her zaman canı pahasına mücadele etmiştir.

 

Nitekim tarih boyunca milletimizi esaret altına, ülkemizi ise vesayet altına almaya çalışan şer güçler, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında karşılarında “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” anlayışı ile her daim dimdik duran, bedenini tanklara, silahlara, bombalara ve uçaklara siper eden bir milleti karşılarında bulmuşlar, tarih boyunca her karış toprağının ve bağımsızlığının diyetini kanla ödeyen milletimiz 15 Temmuz Destanı’nın da baş kahramanı olmuşlardır.

 

Bugün bizler huzur ve güven içerisinde isek, vatan ve millet uğruna hayatlarını seve seve feda eden ve tarih boyunca destanlar yazan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir.

 

“19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan ve vatan olarak kalması yolunda da canları pahasına mücadele eden aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, hayatta olan gazilerimize, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.  

 

 

Celal UZUNKAYA

Antalya Emniyet Müdürü